Szkoła Promująca ZdrowieSamorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski realizuje wiele zadań oraz organizuje ciekawe imprezy szkolne. Inicjuje i włącza się w akcje charytatywne.

Czytaj więcej...

Świetlica

Najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym. Wychowankowie biorą udział w projektach edukacyjnych.

Czytaj więcej...

Biblioteka

Biblioteka organizuje akcje czytelnicze oraz wiele konkursów. Zajmuje się ewidencją podręczników i ich dystrybucją.

Czytaj więcej...

Programy i Projekty

Uczniowie rozwijają swoje pasje, pogłębiają wiedzę, przygotowują się do udziału w konkursach i zawodach.

Czytaj więcej...

W nowym semestrze roku szkolnego 2021/2022 odbywa się kolejna edycja akcji Inspektora Sanitarnego w Katowicach pt. "Wirusoochrona". Podczas zajęć uczniowie klas 1-3 utrwalaja wiedzę na temat walki z wirusami oraz poznają sposoby zapobiegania zarażeniom.

 

W kwietniu dziewczyny z klas V rozpoczęły zajęcia edukacyjne w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Zdrowotnej dla Dziewcząt „Akademia Dojrzewania”.  Jest to program skierowany dla uczennic w wieku od 11-16 lat, który ma na celu wsparcie pedagogów w realizacji zagadnień związanych z okresem dojrzewania.  Wierzymy, że dzięki tym zajęciom dziewczyny lepiej poradzą sobie z problemami okresu dorastania, a więc stawania się powoli kobietami.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w stałej grupie (ok. 20 dziewcząt) . Podstawą prowadzenia zajęć jest „krąg przyjaźni”, wzajemne zaufanie oraz zachowanie zasad dyskrecji i akceptacji. Korzystamy z otrzymanych materiałów edukacyjnych, w skład których wchodzą: scenariusze zajęć, filmy edukacyjne, poradniki dla nastolatek oraz ich rodziców, tablice edukacyjne, próbki płynów, kalendarzyki miesiączkowe itp. Dzięki temu zajęcia przeprowadzone są w sposób fachowy i ciekawy. Nie ma dla nas tematów tabu:)
W maju rozpoczynamy zajęciami z dziewczynami klas VI, na które serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje przekażemy w najbliższym czasie.

Opracowała: Magdalena Gamza

 

Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu

Ogólnopolski program edukacyjny „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”  realizowany w naszej szkole niestety dobiegł końca. Niestety, ponieważ spotkał się on z niezwykle pozytywnym odzewem ze strony dzieciaków klas I-III. Chętnie i aktywnie uczestniczyły one raz w miesiącu w zajęciach, poruszających tematykę zdrowego odżywiania. Finałem programu jest udział w konkursie plastycznym, w którym można wygrać takie nagrody jak: warsztaty kulinarne, wycieczka do restauracji, sprzęt kulinarny i wiele innych nagród rzeczowych.
Uczniowie z klasy I b oraz III d przygotowali plakaty zachęcające wszystkich do spożywania zdrowych, wartościowych posiłków. Poniżej przedstawiamy ich prace i bardzo prosimy o głosy! Razem możemy wygrać!
Głosować możemy w dniach od 7 do 30 maja na stronie:
http://dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl/strefa-dla-nauczycieli/konkurs/galeria-konkursowa/

Opracowała: Magdalena Gamza

 

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU KULINARNEGO
„Przepis na danie z marchewką
dla klas 1-3 w ramach realizacji programu
„Owoce i warzywa w szkole”

I miejsce: Natalia Ramska, kl. III e
II miejsce: Maria Kowalczyk, kl. III e
III miejsce: Anita Trzebińska, kl. I b
Wyróżnienie: Dawid Pietrzyk, kl. III e
GRATULUJEMY!

marchewka small


Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Katowicach

ul. Grzegorzka 4, 40-309 Katowice
telefon/faks: Sekretariat 32 256 62 06 Portiernia 32 256 61 48
email: zsp3katowice@interia.pl
adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej /ZSP3KATOWICE/SkrytkaESP

Monitoring jakości powietrza dla miasta Katowice

2023 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved