2021/2022Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski realizuje wiele zadań oraz organizuje ciekawe imprezy szkolne. Inicjuje i włącza się w akcje charytatywne.

Czytaj więcej...

Świetlica

Najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym. Wychowankowie biorą udział w projektach edukacyjnych.

Czytaj więcej...

Biblioteka

Biblioteka organizuje akcje czytelnicze oraz wiele konkursów. Zajmuje się ewidencją podręczników i ich dystrybucją.

Czytaj więcej...

Programy i Projekty

Uczniowie rozwijają swoje pasje, pogłębiają wiedzę, przygotowują się do udziału w konkursach i zawodach.

Czytaj więcej...

 Szanowni Państwo,

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach, będący organizatorem rodzinnej pieczy zastępczej poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. W rodzinnych formach pieczy zastępczej przebywają dzieci, które z różnych względów znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i nie mogą pozostawać pod opieką rodziców. Każde dziecko pragnie domu i rodziny, która da wsparcie i poczucie bezpieczeństwa, doceni i wytłumaczy. Jednak nie każde dziecko ma tyle szczęścia, by móc wzrastać w takich warunkach. Niestety na terenie naszego miasta wciąż brakuje rodzin zastępczych gotowych przyjąć pod opiekę dzieci tego potrzebujące.

W związku z powyższym poszukujemy osób, które czują wewnętrzne pragnienie niesienia ciepła i miłości, które jednocześnie są gotowe poświęcić dzieciom czas i serce. Apel kierujemy do osób odpowiedzialnych i odważnych, gotowych podjąć to wyzwanie.

Zadaniem rodziny zastępczej jest opieka i wychowanie dzieci w tradycyjnym systemie rodzinnym oraz w atmosferze sprzyjającej prawidłowemu rozwojowi dzieci.

Ośrodek rodzinom zastępczym zapewnia wsparcie psychologiczne, pedagogiczne oraz prawne.

Informacje dotyczące rodzin zastępczych zawodowych dostępne w:

Dziale ds. Rodzin z Dziećmi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach

ul. Jagiellońska 17

Tel. 32 251 00 87, 32 251 14 51, 32 251 78 17 wew. 119

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje dotyczące rodzin zastępczych spokrewnionych i niezawodowych dostępne w:

Zespole ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Katowicach

ul. Wojewódzka 23

Tel. 32 251 71 31, 32 203 17 50

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje zamieszczone są również na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach: www.mops.katowice.pl w aktualnościach "Kampania na Rzecz Rodzicielstwa Zastępczego w Katowicach".

 

Zeskanuj kod QR, aby dowiedzieć się więcej na temat kampanii: 

 

 

Drodzy Uczniowie!

 

Cały rok zajęć logopedycznych za nami – pracowaliście wytrwale, nauczyliście się wielu nowych rzeczy, doskonaliliście swoje umiejętności językowe. Jestem w Was bardzo dumna ?. Czas na zasłużone wakacje! Jako pilni uczniowie wiecie już, że ćwiczenia logopedyczne są najbardziej efektywne, gdy wykonuje się je każdego dnia po kilka minut – przez wakacje też. Na szczęście jest na to sposób! Można ćwiczyć i się bawić ?. Zerknijcie na tę krótką prezentację, a dowiecie się, ile rzeczy można robić i ile już robicie, by ćwiczyć każdego dnia!

 

Życzę Wam wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!

 

Iwona Bijak

logopeda

 

 

W maju i czerwcu br. uczniowie klasy 3c zwiedzili kilka ciekawych miejsc: Muzeum Śląskie, Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia (NOSPR) oraz Śląski Park Zoologiczny.

Podczas wizyty w Muzeum Śląskim dzieci wzięły udział w zajęciach pod tytułem „Baśnie śląskie”. Podczas wizyty uczniowie przenieśli się w świat wyobraźni i wsłuchali się w śląskie baśnie czytane i opowiadane przez edukatora. Dzięki oddziaływaniu przestrzeni – zajęcia odbywały się w otoczeniu obrazów przedstawiających krajobraz i kulturę regionu – trzecioklasiści na wiele sposobów poznali tradycyjne opowieści z naszego regionu, m.in. legendę o Skarbniku, Utopku, Meluzynie i Świętej Barbarze. Pod koniec zajęć wszyscy wykonali ilustrację do usłyszanej baśni o Meluzynie. Wracając uczniowie zwiedzili również taras widokowy Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

W trakcie wizyty w NOSPRze uczniowie kl. 3c wzięli udział w zajęciach pod nazwą „Ekstra klasa” – wizyta była połączona z warsztatami muzycznymi, podczas których dzieci doświadczyły muzyki w różnych przejawach. Mogły ją „poczuć” poprzez aktywne słuchanie i ruch, „zobaczyć” poprzez wizualizację (chusta animacyjna, chustki, szarfy) oraz wspólne tworzenie utworów muzycznych. Na finał warsztatów trzecioklasiści zwiedzili salę koncertową NOSPR i mogli usłyszeć oraz zobaczyć próbę orkiestry.

Z kolei podczas wizyty w chorzowskim ZOO uczniowie kl. 3c podczas 1,5-godzinnego spaceru przemierzyli teren ogrodu wybraną trasą tematyczną i zapoznali się z wybranymi mieszkańcami parku. W czasie zajęć uczniowie nie tylko oglądali żywe zwierzęta, ale także poszerzyli i utrwalili wiedzę zdobytą w szkole. Dowiedzieli się również o tym, jak ważna jest dbałość o środowisko oraz ochrona przyrody i wszystkich zwierząt.

Wszystkie ww. zajęcia stanowiły doskonałą okazję do połączenia nauki z pasją tworzenia, poszukiwaniami, ćwiczeniem umiejętności pracy w grupach i samodzielnym odkrywaniem wiedzy. Wpisując się w podstawę programową, uzupełniły program nauczania w klasie III, a przede wszystkim stanowiły inspirację do własnych przemyśleń, działań twórczych i dalszego rozwoju.

Fotorelacje z tych wyjść można zobaczyć w albumie.


Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Katowicach

ul. Grzegorzka 4, 40-309 Katowice
telefon/faks: Sekretariat 32 256 62 06 Portiernia 32 256 61 48
email: zsp3katowice@interia.pl
adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej /ZSP3KATOWICE/SkrytkaESP

Monitoring jakości powietrza dla miasta Katowice

2023 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved