2020/2021Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski realizuje wiele zadań oraz organizuje ciekawe imprezy szkolne. Inicjuje i włącza się w akcje charytatywne.

Czytaj więcej...

Świetlica

Najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym. Wychowankowie biorą udział w projektach edukacyjnych.

Czytaj więcej...

Biblioteka

Biblioteka organizuje akcje czytelnicze oraz wiele konkursów. Zajmuje się ewidencją podręczników i ich dystrybucją.

Czytaj więcej...

Programy i Projekty

Uczniowie rozwijają swoje pasje, pogłębiają wiedzę, przygotowują się do udziału w konkursach i zawodach.

Czytaj więcej...
Witajcie kochani! Mija kolejny tydzień naszych wakacji, ale mam nadzieję, że pomysłów na ich spędzanie macie nadal mnóstwo. Jeśli macie ochotę to zapraszam Was do "Wakacyjnej przygody z przyrodą". Przygotowałam dla Was prezentację, w której znajdziecie kilka zadań i doświadczeń, które możecie wykonać bawiąc się na plaży, spędzając czas w ogrodzie lub spacerować w lesie. Będziecie potrzebować kilku przyborów, ale na pewno większość znajdziecie w domu. Przy niektórych zadaniach będzie Wam potrzebna pomoc osoby dorosłej. Będzie mi bardzo miło jeśli zanotujecie swoje poczynania w pamiętnikach i przyniesiecie je we wrześniu do szkoły.  Trzymam za Was kciuki! Bawcie się dobrze :) 

Pozdrawiam,
Karolina Sikora
 

W roku szkolnym 2020/2021 Nasza Szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie „Piękna Nasza Polska Cała”. Celem projektu było kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci i młodzieży. W ramach projektu uczniowie klas: 1a, 1b, 2c i 3c wraz z wybranymi nauczycielami przez cały rok szkolny podejmowali działania zgodnie z założeniami projektu oraz wykonali przydzielone im zadania. W ramach projektu otrzymano: certyfikat dla szkoły, certyfikat dla koordynatora, dyplomy dla nauczycieli, uczniów oraz zaangażowanych w projekt rodziców.

Koordynator projektu:

mgr Barbara Szymańska 

W dniach 8-12.03.2021 na terenie Naszej Szkoły został przeprowadzony ogólnopolski konkurs wiedzy SYNAPSIK MEN, edycja XIII - wiosenna, którego celem było sprawdzenie wiedzy uczniów z klas I-III. W konkursie wzięło udział 57 uczniów.
Laureatami konkursu, którzy zdobyli ponad 90%, są uczniowie i uczennice z kl. 3 c:
Gabriel Salomon,
Agata Polińska,
Bartosz Poprawski,
Cyprian Dulewski,
Jadwiga Felka.
Gratulacje!
Innowacja 'Emopandemic journal' była wdrażana na zajęciach języka angielskiego w klasach 6a, 6e i 7d. Jej celem było łączenie języka angielskiego z innymi dziedzinami życia. Innowacja miała na celu pomóc uczniom w zrozumieniu własnych emocji oraz w poszerzeniu znajomości słownictwa w języku angielskim. Udział w innowacji dawał uczniom szansę zdobywania pozytywnych doświadczeń oraz dodatkowych ocen. Działania przeprowadzone w trakcie innowacji zostały uwiecznione w książkach elektronicznych, które stały się swoistym pamiętnikiem każdej z klas. Podczas zajęć uczniowie rozwijali umiejętności rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu pisanego, mówienia, pisania, interpersonalne.
Poniżej prezentujemy wyniki naszych prac, zapraszamy do zapoznania się:
 

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Katowicach

ul. Grzegorzka 4, 40-309 Katowice
telefon/faks: Sekretariat 32 256 62 06 Portiernia 32 256 61 48
email: zsp3katowice@interia.pl
adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej /ZSP3KATOWICE/SkrytkaESP

Monitoring jakości powietrza dla miasta Katowice

2023 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved