ŚwietlicaSamorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski realizuje wiele istotnych zadań oraz organizuje ciekawe imprezy szkolne. Chętnie włącza się w akcje charytatywne.

Czytaj więcej...

Świetlica

Najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym. Prace uczniów eksponowane są na gazetkach ściennych.

Czytaj więcej...

Biblioteka

Biblioteka promuje czytelnictwo w szkole, Organizuje akcje czytelnicze i wiele imprez oraz konkursów. Zajmuje się ewidencją podręczników i ich dystrybucją.

Czytaj więcej...

Zajęcia pozalekcyjne

Uczniowie rozwijają swoje pasje, pogłębiają wiedzę, przygotowują się do udziału w konkursach i zawodach. W szkole działa koło PTTK "Wędrowne Sówki".

Czytaj więcej...

Grudzień, wymarzony czas... Zapach świąt unosi się w powietrzu. Wszystko wkoło kolorowe, błyszczące. W świetlicy było magicznie już od początku miesiąca. Świąteczny kiermasz, Mikołajki, konkursy i zabawy – jakże u nas cudownie. 

Przypomnięliśmy sobie zwyczaje świąteczne, czytaliśmy "Opowieść wigilijną" i inne tematyczne utwory. Przygotowaliśmy kartki i ozdoby bożonarodzeniowe. Zaprojektowaliśmy dekoracje na imprezy mikołajkowe i Jasełka.
Wspólne kolędowanie nie jest nam obce. Znamy zasady savoir-vivre obowiązujące przy wigilijnym stole.
4 grudnia obchodziliśmy Barbórkę. To wyjątkowy dzień celebrowany przez nas co roku z szacunku dla ciężkiej pracy górników.
W tym miesiącu odbyła się również wyjątkowa loteria fantowa. Wspaniałe nagrody powędrowały w ręce uczniów, którzy wykazali się aktywnością i zaangażowaniem na przestrzeni całego pierwszego semestru. Serdecznie wszystkim gratulujemy!
Rozstajemy się w tym świątecznym nastroju. Życzymy zdrowych, radosnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Do zobaczenia :)

 

 

 

"Z imPETem działamy - zasadę 3R wprowadzamy"

W październiku świetlica szkolna przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Działaj z imPETem”. Organizujemy tematyczne zajęcia, promujemy sztukę trash-art. Uczymy się przez zabawę. Kartonowe pojazdy i zamki, bohaterowie z bajek, Mikołaje oraz pojazdy kosmiczne z butelek… Nadchodząca zima zainspirowała nas do wykonania papierowego bałwana, choinki z rolek, Puchatkowej EKOfotobudki. Stworzyliśmy Eko Kącik, gdzie edukujemy, rozwijamy umiejętność ograniczania odpadów w oparciu o zasadę 3 R (reuse, reduce, recykle). Każdy dzień stawia przed nami nowe wyzwania. Kreatywni, zaangażowani pokazujemy światu, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Przyszłość zależy od nas! 
Zachęcamy do głosowania! Szczegóły dostępne na stronie: https://dzialajzimpetem.pl/regulamin/

2020 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved