ŚwietlicaSamorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski realizuje wiele istotnych zadań oraz organizuje ciekawe imprezy szkolne. Chętnie włącza się w akcje charytatywne.

Czytaj więcej...

Świetlica

Najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym. Prace uczniów eksponowane są na gazetkach ściennych.

Czytaj więcej...

Biblioteka

Biblioteka promuje czytelnictwo w szkole, Organizuje akcje czytelnicze i wiele imprez oraz konkursów. Zajmuje się ewidencją podręczników i ich dystrybucją.

Czytaj więcej...

Zajęcia pozalekcyjne

Uczniowie rozwijają swoje pasje, pogłębiają wiedzę, przygotowują się do udziału w konkursach i zawodach. W szkole działa koło PTTK "Wędrowne Sówki".

Czytaj więcej...

         Nowy Rok, nowe inspiracje… Świetlica szkolna powitała nas po feriach w nowej odsłonie. Odmalowano pięknie ściany, zakupiono stoliki i regał. Świetlica emanuje blaskiem. Ciepła atmosfera, barwne dekoracje przyciągają do nas kreatywne dzieciaki, oj dzieje się, dzieje… Zabawy sensoryczne z księżycowym piaskiem, motyw kota na tysiąc sposobów i wiele innych ciekawych zajęć.

W karnawale bawiliśmy się na całego, organizowaliśmy konkursy m.in. konkurs na najpiękniejszą maskę karnawałową, było twórczo i wesoło.

Jak co roku przeprowadziliśmy szkolny quiz wiedzy o Katowicach. Chapeau bas dla uczniów, którzy posiadają bogatą wiedzą tematyczną.

Zapytacie co jeszcze u nas ciekawego? Otoż „Wirus”, najbardziej zaraźliwa gra karciana na świecie. Wcielamy się w rolę laborantów w walce z groźnym wirusem. Powstrzymujemy jego rozprzestrzenianie się, stawiamy czoła epidemii, rywalizujemy o to, komu pierwszemu uda się  zwalczyć wirusy, a do tego uratować świat przed pandemią. Ta pełna emocji gra sprzyja integracji w świetlicy, spotykamy się by trenować, opracowywać strategię rozgrywek. 

I już na koniec zachęcamy do głosowania na Eko kącik w ramach Ogólnopolskiego Programu „Działaj z imPETem”. Wystarczy wejść na stronę: https://dzialajzimpetem.pl/prace-konkursowe/ i oddać głos na pracę kokursową naszej szkoły. Wystarczy wpisać Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, Katowice, podać adres mailowy i kliknąć w otrzymany link. Im więcej głosów, tym większa szansa na zwycięstwo! Głosujemy od 2 marca do 2 kwietnia. Niech połączy nas wspólny cel, wygrana :)

 Opracowanie: Katarzyna Rodak

 

 

2020 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved