Czytam z klasą - lekturki spod chmurkiSamorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski realizuje wiele zadań oraz organizuje ciekawe imprezy szkolne. Inicjuje i włącza się w akcje charytatywne.

Czytaj więcej...

Świetlica

Najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym. Wychowankowie biorą udział w projektach edukacyjnych.

Czytaj więcej...

Biblioteka

Biblioteka organizuje akcje czytelnicze oraz wiele konkursów. Zajmuje się ewidencją podręczników i ich dystrybucją.

Czytaj więcej...

Programy i Projekty

Uczniowie rozwijają swoje pasje, pogłębiają wiedzę, przygotowują się do udziału w konkursach i zawodach.

Czytaj więcej...

Uczniowie z klasy 2a zakończyli realizację drugiego modułu międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą” pt.: „Naukowy zawrót głowy” Uczniowie wspólnie wybrali i przeczytali lekturę "Plastusiowy pamiętnik ” Marii Kownackiej. Po przeczytaniu książki dzieci uzupełniły kolejne strony lekturnika, wzbogacając je ilustracjami tytułowego bohatera.

Kolejnym zadaniem było wykonanie wystawki na temat przeczytanej lektury w klasie. Uczniowie własnoręcznie wykonali opisy lektury, a wszystko po to, aby zachęcić uczniów z innych klas do przeczytania niezwykle zabawniej pozycji książkowej. Następnym zadaniem było przygotowanie przedstawienia teatralnego. Uczniowie podzieleni na grupy, przedstawili wybrane rozdziały książki w formie małej inscenizacji teatralnej z wykorzystaniem własnoręcznie przygotowanych rekwizytów.

Ostatnim zadaniem, które wykonali uczniowie, była realizacja zadań umieszczonych w scenariuszu "Naukowy zawrót głowy”. Dzieci zwiedzili interaktywne miasto zawodów, w którym poznali zawody gałęzi przemysłu budowlanego. Z niecierpliwością czekamy na realizację następnego modułu projektu.

mgr Beata Bożek

Uczniowie z klasy 2a zakończyli realizację pierwszego modułu międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą - lekturki spod chmurki” - edycja III, pt.  „Podróże małe i duże”. W ramach realizacji programu uczniowie wspólnie przeczytali lekturę ,, Pilot i ja” A. Bahdaja. Zwiedzili interaktywne miasto zawodów, poznali zawód pilota a następnie uzupełnili strony w Lekturniku związane z realizacją lektury i wykonali ilustracje do najciekawszych fragmentów książki. Na zakończenie, uczniowie zaprojektowali i wykonali zakładki do książek. Z niecierpliwością czekamy na realizację następnego modułu projektu.

mgr Beata Bożek

W ramach realizacji międzynarodowego projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III,  uczniowie kl. Ia realizowali zadania zawarte w trzech modułach, z których każdy był bezpośrednio związany z porą roku (jesień, zima, wiosna). 

Postacią przewodnią po projekcie była chmurka Tosia, która ukazała dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęciła do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej, zgłębiając wiedzę dzieci na temat globalnego ocieplenia i jego wpływu na naszą planetę. 

W ramach zadań zawartych w modułach, uczniowie stworzyli w klasie drzewo czytelnicze w formie przestrzennej, obchodzili Światowy Dzień Drzewa, zamienili swoją salę w zimową krainę pełną przyjaźnie nastwionych Eskimosów oraz zwierząt zamieszkujących Grenlandię poprzez barwne prace plastyczne, wykonali plakat czytelniczy zachęcający innych do przeczytania lektury "Anaruk – chłopiec z Grenladndii" oraz wykonali makietę ulicy Astronomów na podstawie lektury „Dzieci Pana Astronoma”.

Na zakończenie projektu, klasa wraz z nauczycielem prowadzącym otrzymali certyfikaty, a wszyscy uczniowie dyplomy.

mgr Beata Bożek

 

W I semestrze roku szkolnego 2020/2021 w klasie 2c został zrealizowany I moduł innowacji „Czytam z klasą. Edycja II ekologiczna”. Celem głównym projektu jest wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród uczniów oraz poszerzenie wiedzy na temat środowiska i jego ochrony. W ramach I modułu uczniowie poznali książkę pt. „Drzewo życzeń” Applegate Katherine, Jest to zabawna, głęboka i ciepła historia o inności, przyjaźni i tolerancji, opowiedziana przez dwustuletni dąb. Uczniowie w ramach innowacji stworzyli w swojej sali DRZEWO CZYTELNICZE, obchodzili Dzień Drzewa (10.10.2020) i nagrali z tej okazji wiersza o drzewach, na bieżąco uzupełniali lekturniki oraz poznali losy sympatycznej chmurki Tosi (Mała chmurka w krainie drzew).

 

Wychowawca klasy:

mgr Barbara Szymańska

Klasa 1c zakończyła udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki" autorstwa Honoraty Szaneckiej. W tym roku szkolnym 2019/2020 uczniowie zrealizowali wszystkie trzy moduły. Podczas zajęć uczniowie poznali baśń H. Ch. Andersena "Brzydkie kaczątko", książkę W. Cichonia "Cukierku, ty łobuzie" oraz wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Wykonali również wiele inspirujących zadań. Już nie możemy się doczekać kolejnych przygód z książkami, które czekają na nas w nowym roku szkolnym :)

Barbara Szymańska

 


Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Katowicach

ul. Grzegorzka 4, 40-309 Katowice
telefon/faks: Sekretariat 32 256 62 06 Portiernia 32 256 61 48
email: zsp3katowice@interia.pl
adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej /ZSP3KATOWICE/SkrytkaESP

Monitoring jakości powietrza dla miasta Katowice

2023 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved