Świetlica 2019/2020Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski realizuje wiele zadań oraz organizuje ciekawe imprezy szkolne. Inicjuje i włącza się w akcje charytatywne.

Czytaj więcej...

Świetlica

Najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym. Wychowankowie biorą udział w projektach edukacyjnych.

Czytaj więcej...

Biblioteka

Biblioteka organizuje akcje czytelnicze oraz wiele konkursów. Zajmuje się ewidencją podręczników i ich dystrybucją.

Czytaj więcej...

Programy i Projekty

Uczniowie rozwijają swoje pasje, pogłębiają wiedzę, przygotowują się do udziału w konkursach i zawodach.

Czytaj więcej...

"Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata..." Jak co roku i tym razem przysłowie sprawdziło się, można by rzecz w podwójnym rozumieniu. Mieliśmy zmienność pogodową, ale także i nastrojową. Od radości z drobnych przyjemności po melancholię.                         Na szczęście dzielnie trwamy w akcji #zostanwdomu, przeciwdziałamy wspólnie rozprzestrzenianiu się epidemii. Wiosna w pełni, porządki zrobione, lekcje odrobione i co dalej? Zapewne nie macie czasu na nudę. W tym miesiącu zapodaliśmy kolejną porcję "czasoumilaczy". Polecaliśmy wiosenne inspiracje, zabawy ruchowe, coś do łamigłówkowania i do poczytania. Za pomocą jednego kliknięcia przenieśliście się z nami w magiczny wiosenny świat :)

Obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. W związku z aktualnym życiem w domowej kwarantannie, zdalnie nauczani, zdalnie pracujący, przekazywaliśmy przydatną  wiedzę na temat zalet  i zagrożeń świata multimediów. 

Przeżyliśmy razem Wielkanoc. Przypominaliśmy o polskich tradycjach, o tym co ważne                     i niezastąpione w tym trudnym dla nas czasie. W tym miejscu jeszcze raz gratulujemy serdecznie wszystkim  uczestnikom konkursu na najpiękniejszą pisankę. Jesteście wspaniali!!!

Świętowaliśmy Dzień Ziemi, poruszaliśmy tematykę ekologii, ochrony środowiska, zachęcaliśmy do wyjścia na spacer do lasu, parku z zachowaniem odpowiednich wymogów. Proponowaliśmy zadania dla "małych i dużych odkrywców i artystów". Realizowaliście kolejne proekologiczne wyzwania. Cudownie, jesteśmy z Was dumi - nasi obrońcy planety Ziemia!!!

Rozpoczęliśmy omawianie zagadnień z cyklu orientacja zawodowa w klasach I-III. Przekonywaliśmy jak ważne jest odkrywanie zainteresowań, uzdolnień, rozwijanie motywacji.

Obchodziliśmy Światowy Dzień Książki, promowaliśmy czytelnictwo tych dużych i tych maleńkich. Ciekawe komu z Was udało się rozwiązać bezbłędnie nasze łamigłówki? 

Przed nadchodzącą majówką, zachęcaliśmy Was do "powrotu do przeszłości" i refleksji nad tolerancją. 

Sami widzicie, że czy w szkolnej czy wirtualnej świetlicy nie ma czasu na nudę. Poniżej linki do wybranych "czasoumilaczy":

https://mojedziecikreatywnie.pl/2019/03/wiosenne-zabawy-i-inspiracje-20-pomyslow/

https://dzieciakiwdomu.pl/2017/02/zwiastuny-wiosny-17-pomyslow-na-wiosenne-prace-plastyczne-i-techniczne.html

https://www.junior.sport.pl/junior/1,135918,16650820,gry-i-zabawy-ruchowe-w-domu.html

http://pisupisu.pl/

http://www.nasze-bajki.pl/pl/listaBajekTematycznych.aspx?kid=25&lnk=Przysz%u0142a_wiosna&lnk2=Przysz%u0142a+wiosna&kid2=25

https://dziennikzachodni.pl/top10-pomyslow-na-kwarantanne-w-domu-co-robic-na-kwarantannie-w-czasie-epidemii-koronawirusa/ga/c1-14859601/zd/42596173

https://samequizy.pl/dzien-ziemi-dzien-dzialan-dla-ziemi/ 

http://www.zyraffa.pl/quizy/kat/ekologia/

﷟HYPERLINK "https://czasdzieci.pl/quizy/quiz,921e6-ksiazki_dzieci_mlodziezy.html"

https://czasdzieci.pl/quizy/quiz,921e6-ksiazki_dzieci_mlodziezy.html

﷟HYPERLINK "https://globalquiz.org/pl/quiz-ksiazki/"

https://globalquiz.org/pl/quiz-ksiazki/

https://miastodzieci.pl/zagadki/krotkie-zagadki-dla-dzieci-o-bajkach/

https://funtest.pl/test/majowe-swieta/

 

                          

                                                                Opracowanie: Katarzyna Rodak, Bożena Tarnowska

         Nowy Rok, nowe inspiracje… Świetlica szkolna powitała nas po feriach w nowej odsłonie. Odmalowano pięknie ściany, zakupiono stoliki i regał. Świetlica emanuje blaskiem. Ciepła atmosfera, barwne dekoracje przyciągają do nas kreatywne dzieciaki, oj dzieje się, dzieje… Zabawy sensoryczne z księżycowym piaskiem, motyw kota na tysiąc sposobów i wiele innych ciekawych zajęć.

W karnawale bawiliśmy się na całego, organizowaliśmy konkursy m.in. konkurs na najpiękniejszą maskę karnawałową, było twórczo i wesoło.

Jak co roku przeprowadziliśmy szkolny quiz wiedzy o Katowicach. Chapeau bas dla uczniów, którzy posiadają bogatą wiedzą tematyczną.

Zapytacie co jeszcze u nas ciekawego? Otoż „Wirus”, najbardziej zaraźliwa gra karciana na świecie. Wcielamy się w rolę laborantów w walce z groźnym wirusem. Powstrzymujemy jego rozprzestrzenianie się, stawiamy czoła epidemii, rywalizujemy o to, komu pierwszemu uda się  zwalczyć wirusy, a do tego uratować świat przed pandemią. Ta pełna emocji gra sprzyja integracji w świetlicy, spotykamy się by trenować, opracowywać strategię rozgrywek. 

I już na koniec zachęcamy do głosowania na Eko kącik w ramach Ogólnopolskiego Programu „Działaj z imPETem”. Wystarczy wejść na stronę: https://dzialajzimpetem.pl/prace-konkursowe/ i oddać głos na pracę kokursową naszej szkoły. Wystarczy wpisać Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, Katowice, podać adres mailowy i kliknąć w otrzymany link. Im więcej głosów, tym większa szansa na zwycięstwo! Głosujemy od 2 marca do 2 kwietnia. Niech połączy nas wspólny cel, wygrana :)

 Opracowanie: Katarzyna Rodak

 

 

Grudzień, wymarzony czas... Zapach świąt unosi się w powietrzu. Wszystko wkoło kolorowe, błyszczące. W świetlicy było magicznie już od początku miesiąca. Świąteczny kiermasz, Mikołajki, konkursy i zabawy – jakże u nas cudownie. 

Przypomnięliśmy sobie zwyczaje świąteczne, czytaliśmy "Opowieść wigilijną" i inne tematyczne utwory. Przygotowaliśmy kartki i ozdoby bożonarodzeniowe. Zaprojektowaliśmy dekoracje na imprezy mikołajkowe i Jasełka.
Wspólne kolędowanie nie jest nam obce. Znamy zasady savoir-vivre obowiązujące przy wigilijnym stole.
4 grudnia obchodziliśmy Barbórkę. To wyjątkowy dzień celebrowany przez nas co roku z szacunku dla ciężkiej pracy górników.
W tym miesiącu odbyła się również wyjątkowa loteria fantowa. Wspaniałe nagrody powędrowały w ręce uczniów, którzy wykazali się aktywnością i zaangażowaniem na przestrzeni całego pierwszego semestru. Serdecznie wszystkim gratulujemy!
Rozstajemy się w tym świątecznym nastroju. Życzymy zdrowych, radosnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Do zobaczenia :)

 

 

 

"Z imPETem działamy - zasadę 3R wprowadzamy"

W październiku świetlica szkolna przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Działaj z imPETem”. Organizujemy tematyczne zajęcia, promujemy sztukę trash-art. Uczymy się przez zabawę. Kartonowe pojazdy i zamki, bohaterowie z bajek, Mikołaje oraz pojazdy kosmiczne z butelek… Nadchodząca zima zainspirowała nas do wykonania papierowego bałwana, choinki z rolek, Puchatkowej EKOfotobudki. Stworzyliśmy Eko Kącik, gdzie edukujemy, rozwijamy umiejętność ograniczania odpadów w oparciu o zasadę 3 R (reuse, reduce, recykle). Każdy dzień stawia przed nami nowe wyzwania. Kreatywni, zaangażowani pokazujemy światu, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Przyszłość zależy od nas! 
Zachęcamy do głosowania! Szczegóły dostępne na stronie: https://dzialajzimpetem.pl/regulamin/

 

Minął listopad... Krótsze dni, mniej słońca, a mimo to nie popadliśmy w jesienną melancholię. Jak zawsze wiele się działo, towarzyszyła nam cała gama emocji. Zaczęło się bajkowo, a co za tym idzie kolorowo i wesoło. Baśniowy świat od lat przyciąga naszą uwagę. Zamki, księżniczki, odważni rycerze... Wzdychaliśmy i daliśmy się wciągnać w ich tajemnice. Do tego zabawne halloweenowe dekoracje i od razu poprawa humoru nawet, jeśli wstaliśmy lewą nogą. 

Przeżywaliśmy również podniosłe, patetyczne chwile. Wspomnienie o Święcie Zmarłych, obchody Dnia Niepodległości na chwilę zatrzymały nas w miejscu, w tym pędzącym życiu, by wrócić myślami do przeszłości, do tego co minęło, a jest nam bliskie i ma wpływ na teraźniejszość. Listopadowa aura stała się dla nas inspiracją, by uczyć się, tworzyć unikatowe prace. Świętowaliśmy Dzień Życzliwości. Warto jest mówić, o tym co w życiu ważne, którą drogę wybrać, by być szczęśliwym. Po raz kolejny przestrzegaliśmy przed niebezpieczeństwami czyhającymi w Internecie. Odpowiedzialny użytkownik to ten, któremu nie są obce zasady bezpiecznego korzystania z multimediów, komunikowania się w wirtulanym świecie.
W Dniu Pluszowego Misia w naszej świetlicy zagościły misie te duże i te maleńkie, maskotki, gry, bajki. A wraz z nimi uśmiechy na naszych twarzach.
Stworzyliśmy także Eko Kącik z imPETem i bawiliśmy się doskonale sztuką trash art.
A potem pochłonęła nas magia andrzejkowych wróżb. Przygotowanie niezbędnych rekwizytów, zabawy z kulą plazmową, klucze, miotły i inne atrybuty czarownic, czaroksiężników i wróżek wypełniły całą świetlicę.
Listopadowe szaleństwo dotyczyło również przygotowań do Mikołajek i świątecznego kiermaszu. Przez cały miesiąc wykonywaliśmy przepiękne dekoracje, stroiki, ozdoby choinkowe, dzięki którym stworzymy niepowtarzalną atmosferę grudniowych świąt.
Tradycyjnie jak co roku odbył konkurs 1 z 10. Podczas kolejnych eliminacji emocje sięgały zenitu. Uczniowie mieli szansę wykazać się dotychczas zdobytą wiedzą.
Ponadto w tym miesiącu zostały rozstrzygnięte dwa ważne konkursy: regionalny "W pracowni Pana Gawlika" (I miejsce Piotr Wyłupek klasa IIIb, III miejsce Adam Kahlert klasa IIIa) oraz wojewódzki "Konkurs na kartkę świąteczną" (I miejsce Maja Manowska klasa VId, I miejsce Marcin Rydel klasa VIIc). Wszystkim wyróżnionym, nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów :)


Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Katowicach

ul. Grzegorzka 4, 40-309 Katowice
telefon/faks: Sekretariat 32 256 62 06 Portiernia 32 256 61 48
email: zsp3katowice@interia.pl
adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej /ZSP3KATOWICE/SkrytkaESP

Monitoring jakości powietrza dla miasta Katowice

2023 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved