Listopad w świetlicySamorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski realizuje wiele zadań oraz organizuje ciekawe imprezy szkolne. Inicjuje i włącza się w akcje charytatywne.

Czytaj więcej...

Świetlica

Najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym. Wychowankowie biorą udział w projektach edukacyjnych.

Czytaj więcej...

Biblioteka

Biblioteka organizuje akcje czytelnicze oraz wiele konkursów. Zajmuje się ewidencją podręczników i ich dystrybucją.

Czytaj więcej...

Programy i Projekty

Uczniowie rozwijają swoje pasje, pogłębiają wiedzę, przygotowują się do udziału w konkursach i zawodach.

Czytaj więcej...

 

Minął listopad... Krótsze dni, mniej słońca, a mimo to nie popadliśmy w jesienną melancholię. Jak zawsze wiele się działo, towarzyszyła nam cała gama emocji. Zaczęło się bajkowo, a co za tym idzie kolorowo i wesoło. Baśniowy świat od lat przyciąga naszą uwagę. Zamki, księżniczki, odważni rycerze... Wzdychaliśmy i daliśmy się wciągnać w ich tajemnice. Do tego zabawne halloweenowe dekoracje i od razu poprawa humoru nawet, jeśli wstaliśmy lewą nogą. 

Przeżywaliśmy również podniosłe, patetyczne chwile. Wspomnienie o Święcie Zmarłych, obchody Dnia Niepodległości na chwilę zatrzymały nas w miejscu, w tym pędzącym życiu, by wrócić myślami do przeszłości, do tego co minęło, a jest nam bliskie i ma wpływ na teraźniejszość. Listopadowa aura stała się dla nas inspiracją, by uczyć się, tworzyć unikatowe prace. Świętowaliśmy Dzień Życzliwości. Warto jest mówić, o tym co w życiu ważne, którą drogę wybrać, by być szczęśliwym. Po raz kolejny przestrzegaliśmy przed niebezpieczeństwami czyhającymi w Internecie. Odpowiedzialny użytkownik to ten, któremu nie są obce zasady bezpiecznego korzystania z multimediów, komunikowania się w wirtulanym świecie.
W Dniu Pluszowego Misia w naszej świetlicy zagościły misie te duże i te maleńkie, maskotki, gry, bajki. A wraz z nimi uśmiechy na naszych twarzach.
Stworzyliśmy także Eko Kącik z imPETem i bawiliśmy się doskonale sztuką trash art.
A potem pochłonęła nas magia andrzejkowych wróżb. Przygotowanie niezbędnych rekwizytów, zabawy z kulą plazmową, klucze, miotły i inne atrybuty czarownic, czaroksiężników i wróżek wypełniły całą świetlicę.
Listopadowe szaleństwo dotyczyło również przygotowań do Mikołajek i świątecznego kiermaszu. Przez cały miesiąc wykonywaliśmy przepiękne dekoracje, stroiki, ozdoby choinkowe, dzięki którym stworzymy niepowtarzalną atmosferę grudniowych świąt.
Tradycyjnie jak co roku odbył konkurs 1 z 10. Podczas kolejnych eliminacji emocje sięgały zenitu. Uczniowie mieli szansę wykazać się dotychczas zdobytą wiedzą.
Ponadto w tym miesiącu zostały rozstrzygnięte dwa ważne konkursy: regionalny "W pracowni Pana Gawlika" (I miejsce Piotr Wyłupek klasa IIIb, III miejsce Adam Kahlert klasa IIIa) oraz wojewódzki "Konkurs na kartkę świąteczną" (I miejsce Maja Manowska klasa VId, I miejsce Marcin Rydel klasa VIIc). Wszystkim wyróżnionym, nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów :)


Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Katowicach

ul. Grzegorzka 4, 40-309 Katowice
telefon/faks: Sekretariat 32 256 62 06 Portiernia 32 256 61 48
email: zsp3katowice@interia.pl
adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej /ZSP3KATOWICE/SkrytkaESP

Monitoring jakości powietrza dla miasta Katowice

2023 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved