Serwis biblioteczny 2016/2017Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski realizuje wiele zadań oraz organizuje ciekawe imprezy szkolne. Inicjuje i włącza się w akcje charytatywne.

Czytaj więcej...

Świetlica

Najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym. Wychowankowie biorą udział w projektach edukacyjnych.

Czytaj więcej...

Biblioteka

Biblioteka organizuje akcje czytelnicze oraz wiele konkursów. Zajmuje się ewidencją podręczników i ich dystrybucją.

Czytaj więcej...

Zajęcia pozalekcyjne

Uczniowie rozwijają swoje pasje, pogłębiają wiedzę, przygotowują się do udziału w konkursach i zawodach.

Czytaj więcej...

 

23 maja 2017 roku na spotkaniu Klubu Czytelników Kubusia Puchatka czytaliśmy wiersze i opowiadaliśmy sobie o naszych mamach. To oczywiście z okazji przypadającego 26 maja DNIA MAMY. Wykonaliśmy niespodzianki dla naszych mam, laurki z portretami.
Zajęcia przeprowadziła Anna Kahlert

dzien mamy w bibliotece

17 maja 2017 roku troje uczniów z naszej szkoły: Maksymilian Delawski, Błażej Tomecki i Krzysztof Kahlert z klasy IV c, uczestniczyło w VII Międzyszkolnym Konkursie czytelniczym pt "Znam moje lektury". Konkurs przebiegał w oparciu o znajomość treści książki pt. Baśniobor cz III, oraz "Lessie, wróć!". Nasza drużyna zaprezentowała się bardzo szeroką wiedzą oraz wielką pomysłowością. Uczniowie wywalczyli II miejsce w konkursie. Gratulujemy wiedzy oraz życzymy dalszego zapału do czytania. Na podsumowaniu takiego osiągnięcia nie mogło zabraknąć kawałka pizzy i pysznych lodów.
Opracowała i uczniów przygotowała pani Anna Kahlert

 

We wtorek 25 kwietnia 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyło się podsumowanie trwającego dwa lata, cyklu zajęć "Z Małym Księciem idziemy przez życie". Przypomnieliśmy sobie o najważniejszych wydarzeniach, w których mieliśmy okazję uczestniczyć, takich jak spektakl w formie teatru cieni, seans w planetarium oraz wycieczka do kina na film pt" Mały Książe". Podzieliliśmy się również tym co każdemu z nas utkwiło najbardziej w pamięci, z tej wyjątkowej książki. Spędziliśmy czas bardzo miło i radośnie, umilił nam go słodki poczęstunek i odwiedziny gości, pani dyrektor Małgorzaty Papierniak oraz pani wicedyrektor Aliny Dąbrowskiej. Na podsumowanie każdy miał okazje własnoręcznie z pomocą pani Bożeny Tarnowskiej wykonać słodką książeczkę z ulubionym cytatem z naszej lektury.

Zajęcia opracowały i prowadziły: Bożena Tarnowska i Anna Kahlert

 

Świąteczne spotkanie "Klubu czytelników Kubusia Puchatka"
Ostatnie przedświąteczne spotkanie Klubu Czytelników Kubusia Puchatka upłynęło w bardzo milej i radosnej atmosferze. Opowiadaliśmy sobie o tradycjach świątecznych i o tym jak spędzamy świąteczny czas w naszych domach. Najmilsze było to, ze zajączek o nas nie zapomniał, i zostawił nam wszystkim słodką niespodziankę. Spotkanie zakończyliśmy świątecznymi życzeniami i tradycyjną ISKIERKĄ.

opracowała Anna Kahlert

 

„Baśnie, naturalnie!” Pod tą nazwą odbywa się Ogólnopolski Konkurs Plastyczny, organizowany przez Szkoły MIKRON w Łodzi, w którym udział wzięła grupa uczniów z naszej szkoły. Konkurs ma na celu pobudzenie kreatywności dzieci oraz zachęcenie do czytania. Zadaniem konkursowym było wykonanie kompozycji z materiałów naturalnych (takich jak np. kamyki, patyczki), w oparciu o interpretację wybranej baśni. Tworzenie prac przez uczniów poprzedzały zajęcia biblioteczne dotyczące czytania wybranych baśni oraz sposobu ich interpretacji.

Osoby biorące udział w konkursie:

Gałązka Roksana – kl I a
Piskorz Maja – kl. I a
Pasek Martyna – kl. II d
Spyra Jagoda – kl IV c
Kahlert Krzysztof – kl. IV c
Rydel Marcin – kl IV c

Organizatorzy: B. Tarnowska, A. Kahlert

 

We wtorek 6 grudnia 2016 roku na zajęciach Klubu Czytelników Kubusia Puchatka odbyło się spotkanie mikołajkowe. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi jak okazało się, że pod naszą nieobecność odwiedził nas Mikołaj i zostawił worek pełen prezentów. Nie zabrakło spacjalnych piosenek zaśpiewanych dla Mikołała oraz tradycyjnej "iskierki" kończącej nasze zajęcia. W worku po prezentach zostawiliśmy laurki stworzone specjalnie dla Mikołaja. Wszyscy wspaniale się bawiliśm. Dziękujemy Mikołaju :)


Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Katowicach

ul. Grzegorzka 4, 40-309 Katowice
telefon/faks: Sekretariat 32 256 62 06 Portiernia 32 256 61 48
email: zsp3katowice@interia.pl

Monitoring jakości powietrza dla miasta Katowice

2021 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved