Ogłoszenia i komunikaty

Katowice, 30 listopada 2017r.

W ZWIĄZKU Z PRZEWIDYWANĄ ZMNIEJSZONĄ FREKWENCJĄ
W DNIACH 27 – 29 GRUDNIA (ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA)
I KONIECZNOŚCIĄ ZAPLANOWANIA ŻYWIENIA,
PROSIMY RODZICÓW,
O ZŁOŻENIE PRZEMYŚLANEJ DEKLARACJI
OBECNOŚCI SWOICH DZIECI W TYCH DNIACH,
DO 11 GRUDNIA
WYCHOWAWCY LUB W SEKRETARIACIE PRZEDSZKOLA.

Katowice, 27.11.2011

Szanowni Państwo

W dniach 7.12-11.12.2017r. nasze przedszkole zgodnie z  harmonogramem Kuratorium Oświaty w Katowicach odwiedzi zespół wizytatorów ds. ewaluacji, którzy przez kilka dni będą towarzyszyć pracy naszej placówki. Efektem ich pracy będzie raport, opisujący różne aspekty funkcjonowania przedszkola.

Ewaluacja zewnętrzna jest ważnym elementem systemu nadzoru pedagogicznego, zatwierdzonego rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 7 października 2009 r. Ma na celu gromadzenie informacji na temat jakości pracy szkół i funkcjonowania systemu edukacyjnego. Ministerstwo zdefiniowało wymagania wobec przedszkoli, dotyczące różnych dziedzin: od wyników nauczania, przez rozwijanie aktywności dzieci, współpracę z rodzicami, po organizację pracy placówki, w tym jej warunki lokalowe i wyposażenie (pełna lista wymagań na stronie www.npseo.pl).

Wizytatorzy ds. ewaluacji starają się więc uzyskać pełny obraz funkcjonowania placówki. Rozmawiają z dyrektorem i nauczycielami, ale też   z dziećmi. Istotnym elementem jest także poznanie Państwa opinii.

W związku z tym prosimy Państwa o wypełnienie ankiety ewaluacyjnej na terenie przedszkola 7 grudnia podczas przyprowadzenia lub odbioru dziecka. Bardzo zależy nam na tym, by wszyscy rodzice podzielili się swoimi spostrzeżeniami, więc apelujemy o udział w ankiecie.

Wypływające z ankiety wnioski będą częścią raportu, który niebawem zostanie zamieszczony na platformie internetowej www.npseo.pl. w zakładce “Zobacz raport z ewaluacji swojego przedszkola”.

Z wyrazami szacunku,

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3

mgr Małgorzata Papierniak

Dodatkowych informacji udziela: Beata Klimek wicedyrektor Zespołu 32 256 62 76

DRODZY RODZICE

W MYŚL NOWYCH PRZEPISÓW OŚWIATOWYCH DOKONUJEMY ZMIAN W OBOWIĄZUJĄCYM W PRZEDSZKOLU STATUCIE. PRAGNIEMY, BY TAKŻE PAŃSTWO JAKO RODZICE, WŁĄCZYLI SIĘ W TEN PROCES. W ZWIĄZKU Z TYM, NA STRONIE INTERNETOWEJ PRZEDSZKOLA www.zsp3.katowice.pl, W ZAKŁADCE PRZEDSZKOLE – DOKUMENTY - STATUT ZAMIESZCZONO PROJEKT DOKUMENTU DO KONSULTACJI. JEŚLI CHCIELIBY PAŃSTWO WPROWADZIĆ SWOJE UWAGI DO STATUTU, PROSZĘ JE ZGŁASZAĆ DO 27 LISTOPADA U WYCHOWAWCÓW GRUP LUB ZA POŚREDNICTWEM MAILA NA ADRES Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

13 listopada tj. w poniedziałek od 11.00 fotograf Pro Art wykona dzieciom nieobecnym podczas poprzedniej sesji uzupełniające zdjęcia do kalendarza.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13 listopada grupę Jeżyków i Pszczółek pracownik Straży Miejskiej w Katowicach zaprasza na zajęcia o bezpieczeństwie w domu i poza nim „POZNAJMY SIĘ”.

7 listopada grupę Motylków i Biedronek pracownik Straży Miejskiej w Katowicach zaprasza na zajęcia o bezpieczeństwie w ruchu drogowym „Z Lego nam po drodze”.

Informujemy, że 24 października od godz. 9.00

wzorem lat ubiegłych Fotograf firmy Pro art

wykona dzieciom indywidualne portretowe zdjęcia do kalendarza na 2018 rok.

Do zdjęć pozują wszystkie dzieci, ale zakup kalendarza nie jest obowiązkowy.

O terminie nabycia kalendarza zostaniecie państwo poinformowani w późniejszym terminie.

18 października tj. w środę o godz. 10.45 zapraszamy wszystkie dzieci z naszego przedszkola na przedstawienie teatralne „O  dziwnym drzewie i prawdziwej przyjaźni”.

Koszt przedstawienia pokrywa rada rodziców

W środę 20.09 obchodzić będziemy Dzień Przedszkolaka "na bajkowo". Proszę, aby tego dnia dzieci były przebrane w stroje swoich ulubionych bohaterów z bajek lub przyniosły do przedszkola element stroju bajkowego (np. kapelusz czarownicy, różdżkę, koronę itp.)

Dziękuję
Katarzyna Staszewska - koordynator

bajki

Zagłosuj na projekt lokalny dla szkoły i całej dzielnicy

Plakat PROJEKT LOKALNY

(pobierz PDF)

pdf

W ROKU SZKOLNYM 2017/18 DZIECI UBEZPIECZAĆ BĘDZIE:

COMPENSA

KWOTA UBEZPIECZENIA 10.000 zł (ubezpieczenie obejmuje okres od 1.09.2017 do 31.08.2018)

Ubezpieczenie obejmuje m.in. :

• rany, stłuczenia, złamania, zwichnięcia, pobyt w szpitalu, pogryzienie przez psa, zniszczenie okularów (szczegóły na stronie internetowej)

Składka w kwocie 36,00 zł.

płatna do 12 września u referenta przedszkola

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Katowicach
zaprasza
rodziców dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2017/2018 do Miejskiego Przedszkola nr 58
na spotkanie poświęcone ważnym kwestiom organizacyjnym pracy przedszkola
4 września 2017 o godz. 16.30

I część – spotkanie na dużej sali gimnastycznej w szkole z Dyrektorem ZSP 3 w Katowicach

II część – spotkanie z wychowawcami poszczególnych grup

Zachęcamy do licznej obecności

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które od 1 września 2017 r. rozpoczną edukację przedszkolną
wraz z rodzicami (opiekunami) na zajęcia adaptacyjne organizowane w naszym przedszkolu
w dniu 30.08.2017 (środa) o godz. 10.00 w sali „Żabek” ( I piętro).
Przyjazna atmosfera, ciepły i radosny klimat zabaw integracyjnych, muzycznych pląsów i zabaw przy udziale Rodziców i rówieśników ułatwi przyszłym przedszkolakom przyjazną adaptację
i bezstresowe wkroczenie w świat grupy przedszkolnej.

Prosimy o przyniesienie obuwia na zmianę dla osób uczestniczących w zajęciach adaptacyjnych.

Do zobaczenia!

Katarzyna Staszewska