Dzień Ziemi 2018

W piątek 20.04.18r. wszystkie przedszkolaki spotkały się w sali zabaw aby wspólnie świętować "Dzień Ziemi". Tego dnia dzieci założyły ubrania w kolorze zielonym. Na początku pani Kornelia poprosiła Cypriana z Biedronek aby głośno odczytał napis "DZIEŃ ZIEMI" przekazując w ten sposób jaki jest cel spotkania. W świetny humor wprowadził nas "ekologiczny" pokaz mody, w którym wystąpili przedstawiciele wszystkich grup. Następnie obejrzeliśmy bajkę pt: "Ekologiczny dom", ukazujący w jaki sposób na co dzień, w naszych domach możemy np.: oszczędzać wodę, energię elektryczną oraz w jaki sposób segregować śmieci. W dalszej części pani Kornelia przeczytała dzieciom list od "Przyrody", wprowadzając w ten sposób dzieci w kolejne zadanie, którym był quiz wiedzy ekologicznej. Wszyscy uczestnicy bezbłędnie odpowiedzieli nawet na najtrudniejsze pytania, za co nagrodzeni zostali licznymi brawami. Kolejnym zadaniem było segregowanie śmieci i wrzucanie  ich do odpowiednich pojemników, wykorzystując zdobytą wiedzę w praktycznym działaniu. Mieliśmy również okazję obejrzeć film pokazujący i wyjaśniający co się dzieje z posegregowanymi odpadami po wrzuceniu ich do pojemników. Na zakończenie z wielką powagą dzieci złożyły przysięgę "przyjaciela przyrody" i zatańczyły w kole do piosenki "Ziemia to wyspa zielona". W nagrodę za prezentowaną wiedzę i aktywny udział wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz odznaki.

Warsztaty rękodzieła w Pałacu Młodzieży - Biedronki, kwiecień 2018

We wtorek 17 kwietnia część grupy Biedronek udała się do Pałacu Młodzieży w Katowicach, na zajęcia z rękodzieła. Pani Ula zaproponowała dzieciom wykonanie bukiecików dla mam. Pokazała i objaśniła  w jaki sposób przygotować liście z papieru i jak połaczyć je z rożami, by stworzyć bukiecik. Na koniec bukiety wykonane przez dzieci związała papierowym sznurkiem. Biedronki pracowały z dużym skupieniem i zaangażowaniem, dzięki czemu powstały piękne bukiety.

Konkurs plastyczny w Jeżykach

W dniu 09.04.18r. w grupie Jeżyków odbył się konkurs plastyczny. Pani Kornelia przeczytała dzieciom opowiadanie na temat przyjaźni, którego głównym bohaterem był "Miś Krzyś". Zadaniem dzieci było narysowanie misia, zgodnie z jego opisem. Wszystkie dzieci w grupie z chęcią i dużym zaangażowaniem wykonywały pracę plastyczną. W dniu 17.04.18 zostały ogłoszone wyniki konkursu. Pierwsze miejsce zajął Mieszko, drugie Krzysiu, a trzecie miejsce należało do Nikoli i Natalki. Wybór zwycięzców był niezwykle trudny, ponieważ wszystkie prace były bardzo ładnie i starannie wykonane, dlatego też wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody. Upominki dostały również dzieci, których w dniu konkursu nie było w przedszkolu.

Tydzień z autyzmem

W piątek 13.04.2018 w naszym przedszkolu odbyło się podsumowanie akcji "TYDZIEŃ Z AUTYZMEM", w którym brały udział dwie najstarsze grupy "Biedronki" i "Jeżyki". Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na temat autyzmu. Miały również możliwość obejrzeć film pt: "Dzieją Się Niezwykłe Rzeczy" oraz "Podróż Marii", dzięki którym mogły zobaczyć w jaki sposób osoby dotknięte autyzmem postrzegają świat. Dodatkową atrakcją były wielozmysłowe zabawy, w których dzieci chętnie i aktywnie brały udział.

Wyjście do biblioteki - Biedronki, kwiecień 2018

11 kwietnia, w środę, Biedronki udały się do Biblioteki Miejskiej na kolejne warsztaty literacko-plastyczne. Tym razem zajęcia poprowadziła Pani Grażynka a tematyką było niedawne Święto Książki. Dzieci mogły się przekonać, że w bibliotece można znaleźć książki o różnej tematyce, nawet o krowie. Wysłuchały zatem bajki o przygodach zwariowanej krowy.  Miały okazję naśladować różnych bohaterów książek dla dzieci a także wyszukiwać ich portrety zawieszone na półkach.  Na zakończenie zajęć dzieci wykonały zakładki do książek z sową i obiecały, że będą zawsze szanować książki.