Dzień Tolerancji w Biedronkach

W dniu 28.06.2019 roku w grupie „Biedronek” odbył się „Dzień Tolerancji”. Dzieci dowiedziały się m.in. o tym, czym jest tolerancja, dlaczego należy być tolerancyjnym, jak można pomóc osobom niepełnosprawnym, chorym, słabszym, starszym, i jak należy zachowywać się w ich towarzystwie, a także wysłuchały cyklu bajek terapeutycznych na temat dzieci z różnymi problemami (m.in. dysleksja, autyzm). Dzieci opracowały wspólny plakat o tolerancji.

Opracowała Barbara Szymańska

Program "Czyste powietrze wokół nas"

W dniach 24.06.-28.06. 2019 w grupach Biedronki, Motyle i Jeżyki zrealizowano program edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas”. Głównym celem programu jest ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem biernego palenia, zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego i wykształcenie świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy, oraz zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, także biernego. Dzieci z grupy „Biedronek” dowiedziały się m.in. o rodzajach dymu, ich źródłach, ich wpływie na środowisko i zdrowie człowieka, a także stworzyły m.in. dwa plakaty zwiększające ich świadomość w tym zakresie.

Opracowała Barbara Szymańska

Festyn Integracyjny ze Strażą Pożarną

W dniu 25.06.19r. w przedszkolu odbył się festyn integracyjny, w którym uczestniczyły dzieci z wszystkich grup. Podczas imprezy przedszkolaki miały możliwość skorzystania z przygotowanych dla nich atrakcji min: malowanie twarzy, tor przeszkód czy zabawy z chustą animacyjną. Największym wydarzeniem i atrakcją były odwiedziny strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Małej, którzy opowiadali o pracy strażaka, prezentowali wóz strażacki oraz jego ekwipunek. Jednak najwięcej radości sprawiła dzieciom możliwość przewracania pachołków za pomocą wody.

Opracowała Kornelia Klimek-Samsel

Uroczyste Pożegnanie z przedszkolem

18 czerwca po południu dzieci z grupy Biedronki oraz niektóre Jeżyki w obecności swoich rodziców i zaproszonych gości, uroczyście pożegnały się z przedszkolem. Zaprezentowały program artysytyczny, podczas ktorego jadąc pociągiem wspominały swój pobyt w przedszkolu, od czasu Żabek do chwili, kiedy zostali starszakami i dojrzeli do tego, by pójść w dalszą drogę - do szkoły.Po występie dzieci odebrały z rąk Pani Dyrektor Małgosi i Pani Dyrektor Beaty Dyplomy Ukończenia Przedszkola i pamiątkowe tabla, a także niespodzianki przygotowane przez Radę Rodziców. Życzymy wszystkim naszym absolwentom powodzenia w szkole :)