Dzień Pluszowego Misia w Biedronkach

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Poznaliśmy historię powstania Pluszowego Misia, wymienialiśmy najbardziej znane Misie oraz zobaczyliśmy film przedstawiający produkcję Pluszowych Misiów. Śpiewaliśmy piosenki, robiliśmy misiową gimnastykę i oglądaliśmy zdjęcia ulubionych pluszaków naszych przedszkolaków. Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę o misiach podczas misiowego quizu, a na koniec każdy wykonał swojego misia z kolorowego papieru.

Opracowała: Magdalena Olszewska

Dzień Pluszowego Misia w Jeżykach

25.11 to Dzień Pluszowego Misia.
W tym roku trochę inaczej bo misie nie odwiedziły przedszkola. Dzieci posłuchały i potańczyły do piosenek o misiach, dowiedziały się wielu ciekawostek o misiach bajkowych i prawdziwych, obejrzały ciekawy film . Druga część to zadanie w domu - zrobić przyjęcie niespodziankę dla ulubionego misia.

Opracowała: Aleksandra Łęcka

Dzień Pluszowego Misia w Żabkach

Wszystkie misie 25 listopada obchodziły swoje święto. U Żabek też panowała misiowa  atmosfera. Dzieciaki wyklejały z papieru misia, uczyły się piosenki "Ja  jestem niedźwiadek", poznały historię pluszowego misia i odpowiadały na zagadki.

Opracowała: Monika Głos

Dzień Kredki w Biedronkach

Biedronki 23 listopada obchodziły Dzień Kredki. Poznały historię kredek, sposób ich wytwarzania oraz różne rodzaje. Układały kredki od najmniejszej do największej, segregowały kredki wg koloru oraz rodzaju. Bawiły się przy piosence "Kolorowe kredki", wykonywały różne zadania matematyczne i zagadki związane z kredkami. Na koniec wykonały swoje własne, niepowtarzalne, kreatywne kredki.

Opracowała: Justyna Durczok

Dzień Kredki w Jeżykach

W grupie Jeżyków 23 listopada obchodziliśmy Dzień Kredki. Poznaliśmy różne rodzaje kredek oraz to w jaki sposób powstają, utrwaliliśmy nazwy kolorów także w j.angielskim. Bawiliśmy się przy piosence "Magiczne kredki", rozwijaliśmy umiejętności matematyczne  i wykonaliśmy pracę plastyczną z strużek z kredek, odbyły się również zawody w temperowaniu kredek.

Opracowała: Aleksandra Łęcka

Dzień Kredki w Motylkach

23.11.2020r. obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Kredki. Wysłuchaliśmy piosenkę " Kolorowe kredki" zespołu Fasolki. Następnie dzieci układały kredki od najmniejszej do największej. Na koniec Motylki wykonały kartę pracy, kolorowały kredkę na swój ulubiony kolor oraz wycięły swoje kolorowe kredki.

Opracowała: Katarzyna Staszewska