Wyjście do Biblioteki - Jeżyki, październik 2019

Grupa Jeżyków podczas zajęć w Miejskiej Bibliotece, w dniu 17.10.2019r. wysłuchała bajki o "Wielkiej Przygodzie Jeżyka". Temat zajęć dotyczył jesieni, dlatego dzieci wykonały pracę plastyczną "Wesołe muchomory".

Opracowała Kinga Zegadło

Warsztaty w Pałacu Młodzieży - Biedronki, wrzesień - październik

25 września oraz 17 października grupa Biedronek pojechała do Pałacu Młodzieży w Katowicach. W tych dniach dzieci uczestniczyły w zajęciach pt. "Szkiełka i grafiki" oraz "Ceramika i rękodzieło". Podczas pierwszej wizyty w Pałacu biedronki miały okazję zapoznać się z działaniem prasy drukarskiej i wykonać techniką odbicia pracę o tematyce morskiej. W tym dniu dzieci także poznały techniki plastyczne, w których wykorzystuje się szkło np. witraż. Na zajęciach ze szkła miały możliwość namalować na szkle własny podwodny świat.
Na kolejnych spotkaniach z ceramiki dzieci wykonały aniołki z gliny, a także na zajęciach z rękodzieła zmierzyły się z quillingiem. Efektem finalnym były własnoręcznie wykonane motyle.

Opracowała Justyna Durczok

Zajęcia w Izbie Regionalnej

W środę i czwartek p.Ola przygotowała zajęcia dla dzieci z gr. Biedronek z MP 58 oraz Zerówki z MP 38. Dzieci utrwaliły sobie nazwę naszej dzielnicy, poznały herb Dąbrówki Małej, zapoznały się z pomieszczeniami Izby Regionalnej. Dzieci dowiedziały się również jak robiono zapasy na zimę oraz do czego potrzebny był groch rodzicom niegrzecznych dzieci.

Opracowała Aleksandra Łęcka

Warsztaty w Pałacu Młodzieży - Motylki, październik

16.10.2019r. dzieci z grupy Motylków uczestniczyły w warsztatach „Szkiełka i gra-fiki” w Pałacu Młodzieży. W trakcie zajęć poznaliśmy techniki pracy ze szkłem oraz etapy tworzenia grafiki . Na koniec zajęć każde z dzieci wykonało samodzielnie obraz na szkiełku oraz własną grafikę.

Opracowała Magdalena Olszewska

Teatrzyk "Czerwony Kapturek" w wykonaniu rodziców

15.10 zostało wystawione przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek" przygotowane przez Rodziców z gr. Biedronek. Widownia dopisała swoją obecnością zasilając fundusze RR przedszkola a aktorzy zagrali naprawdę profesjonalne . Gratulujemy odwagi i talentu i czekamy na następne przedstawienie.

Opracowała Aleksandra Łęcka

Dzień Edukacji Narodowej 2019

11 października świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji grupa Jeżyków, w imieniu wszystkich przedszkolaków zaprosiła pracowników przedszkola wraz z Paniami Dyrektor na uroczysty występ. Były wierszyki, piosenki i życzenia od przedszkolaków oraz własnoręcznie przygotowane upominki.

Opracowała Kornelia Klimek-Samsel