Zajęcia "Badacze przyrody" w Pałacu Młodzieży - Motylki, styczeń

10 stycznia Motylki wzięły udział w zajęciach "Badacze przyrody" w Pałacu Młodzieży. Spotkanie poświęcone było zjawisku elektryzacji, ale dzieci brały również udział w różnego rodzaju doświadczeniach chemicznych. Prowadząca zajęcia pokazała nam jak powstaje ładunek elektryczny oraz jak działają siły elektrostatyczne.

Opracowała Magdalena Olszewska

Wycieczka Motylków do Kopalni Luiza w Zabrzu

Motylki Nowy Rok rozpoczęły od zjazdu pod ziemię. 8 stycznia wybraliśmy się do Kopalni Luiza w Zabrzu, gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Pan przewodnik pokazał nam różne stroje górnicze, opowiedział o tym jak górnicy wydobywają węgiel oraz o jego powstaniu. Widzieliśmy jak działa kombajn i wrębiarka. Sprawdziliśmy naszą znajomość gwary śląskiej a na koniec przejechaliśmy się kolejką Karlikiem co dostarczyło nam wiele radości.

Opracowała Magdalena Olszewska

Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny "Świąteczne Aniołki - Idą Święta"

Dziewczynka z grupy Żabek Zuzanna Hadaś zdobyła trzecie miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym pt. „Świąteczne Aniołki – Idą Święta” zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 39         im. Tajemniczego Ogrodu w Katowicach. Za zdobyte miejsce dziewczynka otrzymała dyplom oraz nagrodę.

Opracowała Weronika Krus

Konkurs Aniolki

Biedronki w Wielkiej Krainie Elfów

19 grudnia po południu Biedronki wraz z Paniami wybrały się do Wielkiej Krainy Elfów. W fabryce okazało się, że Mikołaj przypadkowo wypił eliksir antyświąteczny i odwołał święta. Aby zapobiec temu nieszczęściu dzieciaki wraz z dzielnymi elfami musiały odnaleźć wszystkie potrzebne składniki do stworzenia Eliksiru Świątecznego Nastroju. Podczas misji na przedszkolaki czekały różnorodne zadania od aktywności fizucznej, zręczności, zagadek logicznych aż po zadania edukacyjne. Przedszkolaki z wielką radością, zaangażowaniem i uśmiechem od ucha do ucha ochoczo wykonywały kolejne zadania. Wszystko po to by stworzyć Eliksir i uratować Święta. Dzielna ekipa zgranych przedszkolaków z łatwością wykonała wszystkie zadania, dzięki czemu stworzyła Eliksir Świątecznego Nastroju i uratowała Boże Narodzenie.

Opracowała Justyna Durczok