Przedszkolna Bombka Ekologiczna

Tradycyjnie , jak co roku, nasze przedszkole przygotowało bombkę świąteczną, która zawiśnie na choince na Rynku w Katowicach. W tym roku, w związku z odbywającym się w naszym mieście w grudniu szczytem klimatycznym, bombka w stylu EKO została ozdobiona naturalnymi materiałami. Zachęcamy wszystkich, aby w okresie Świąt Bożego Narodzenia, odwiedzić katowicki Rynek i wśród wielu ozdób na choince odnaleźć nasze "cudeńko".

Opracowała Beata Klimek

Wspólne czytanie literatury dla dzieci

16 listopada grupę „Pszczółki” odwiedziły dwie uczennice klasy IV Szkoły Podstawowej nr 47 w Katowicach wraz z panią Agnieszką w celu wspólnego czytania literatury dziecięcej. Agata i Gabrysia przygotowały i przeczytały dzieciom dwa opowiadania pt. „Jak rozmawiać trzeba z psem” i „Kolory”. Dzieci uważnie i z zaciekawieniem słuchały czytanych tekstów. Potem pani Agnieszka omówiła z przedszkolakami treść opowiadań, a Agata i Gabrysia zadawały pytania do tekstów, jednocześnie pokazując piękne, kolorowe ilustracje. Dzieci chętnie się zgłaszały do odpowiedzi. Za uważne słuchanie i aktywne uczestnictwo w zajęciach dzieci otrzymały nagrody w postaci kolorowych pieczątek i obrazków do kolorowania.
Dzieciom bardzo podobały się zajęcia literackie w wykonaniu starszych koleżanek z Szkoły Podstawowej na 47 w Katowicach i liczymy na więcej tak miłych wizyt w naszej grupie :)  Dziękujemy.

Opracowała Monika Cierpka

Wycieczka Pszczółek do Egzotarium w Sosnowcu

Dzieci z grupy Pszczółki w chłodny listopadowy poranek, a dokładnie 15 listopada wraz z paniami: Moniką, Kornelią i Wiesią wyruszyły autokarem na wycieczkę do Egzotarium w Sosnowcu. Przed zwiedzaniem udaliśmy się na krótki spacer alejkami sosnowieckiego parku pod pomnik Leona Kruczkowskiego – pisarza i publicysty. Następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie Egzotarium, w którym jest ponad 80 gatunków roślin z różnych stref klimatycznych i geograficznych świata oraz wiele egzotycznych zwierząt. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem oglądali krokodyle, węże, żółwie, rybki i ptaki. Podziwiali również rośliny egzotyczne osiągające ogromne rozmiary. Trochę zmęczeni, ale w dobrych humorach i mnóstwem wrażeń wróciliśmy do przedszkola na obiad. Pobyt w Egzotarium bardzo się dzieciom podobał i będąc już w przedszkolu opowiadały o własnych przeżyciach i uczuciach związanych z wyjazdem. Wycieczka z pewnością na długo zostanie w Naszej pamięci.

Opracowała Monika Cierpka

Dzień Jeża w Jeżykach

W środę 14 listopada grupa Jeżykow świętowała Dzień Jeża. Tego dnia dzieci chodziły w opaskach z jeżykami, ktore samodzielnie wykonały dzień wcześniej. Poznały wiele ciekawostek z życia swoich ulubionych zwierząt a następnie zrobiły kolczaste jeże z ziemniaków i wykałaczek. Zwienczeniem święta było małe, słodkie, co nieco - ciastka w kształcie jeżyków upieczone i ozdobione przez mamę Pawełka. Serdecznie dziękujemy :)

Uroczyste obchody Dnia Niepodległości

W piatek 9 listopada, w naszym przedszkolu bardzo uroczyście obchodziliśmy Dzień Niepodległości. Po śniadaniu dzieci z grup Biedronki, Motyle, Jeżyki i Pszczółki udały się wraz z wychowawcami pod pomnik Zasłużonych Obywateli Dąbrowki Małej, by uczcić pamięć bohaterów poległych  w walce o wolność i niepoległość. Dzieci złożyły wieniec i zapaliły znicze a następnie odśpiewały hymn Polski. Po powrocie do przedszkola wspólnie z najmłodszymi kolegami z grupy Żabek wszyscy wzięli udział w uroczystości z okazji Dnia Niepodległości oraz 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy  odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, Żabki zaprezentowały się w programie artystycznym przygotowanym na tę okazję. Punktem kulminacyjnym był Pokaz Mody Patriotycznej w którym moglśmy zobaczyć różnorodne stroje w barwach biało-czerwonych.