Warsztaty plastyczne w Domu Kultury - Biedronki, grudzień

Mikołajki dzieciaki z grupy biedronek spędziły na zajęciach plastycznych w Domu Kultury "Szopienice- Giszowiec". Podczas zajęć przedszkolaki miały okazję wykonać portret Mikołaja. Było to nie lada wyzwanie, jednak dzieciaki świetnie sobie z nim poradziły. W efekcie czego już po kilku minutach na stole leżało kilkanaście wyjątkowych i oryginalnych portretów Mikołaja. Drugą pracą wykonywaną przez przedszkolaki podczas zajęć był najsłynniejszy czerwononosy renifer Rudolf. Każdy z wielkim zaangażowaniem kleił, zginał, składał i ozdabiał swoje prace. Każda praca była wyjątkowa i niepowtarzalna. Przedszkolaki kreatywnie spędziły dzień.

Opracowała Justyna Durczok

Wspólne kolędowanie w Jeżykach

6 grudnia uczniowie ze szkoły nr 47 przyszli do nas, aby zaśpiewać kolędy z języku angielskim. Przyszli przebrani za elfy i renifery. Na koniec poczęstowali nas słodkim upominkiem.

Opracowała Kinga Zegadło

Mikołaj z wizytą u Biedronek

5 grudnia do przedszkola zawitał niezwykły gość św. Mikołaj. Dzieci wyczekiwały gościa już od rana. Przygotowały dla niego piosenki i wierszyki, zaprezentowały się z jak najlepszej strony. Wszystko po to, by pokazać, że są naprawdę grzeczne i zasługują na prezenty. Każdy dostał od Mikołaja prezent a także zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie.

Opracowała Justyna Durczok

Mikołaj z wizytą u Jeżyków

Mikołaj odwiedził naszą grupę i wręczył wszystkim upominki. Dzieci w podziękowaniu zaśpiewały wspólnie przygotowaną piosenkę, a chętni recytowali wiersze.

Opracowała Kinga Zegadło

Mikołaj z wizytą u Motylków

Mikołaj odwiedził i nas! Motylki jak wszystkie pozostałe przedszkolaki były grzeczne i każde z dzieci otrzymało od Mikołaja prezent. Zaśpiewaliśmy i zagraliśmy dla Mikołaja piosenkę "Feliz Navidad" oraz wręczyliśmy własnoręcznie przygotowaną choinkę.

Opracowała Magdalena Olszewska

Mikołaj z wizytą u Żabek

Grupę Żabek piątego grudnia 2019 odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci przygotowały dla Mikołaja wierszyk oraz piosenkę. Dzieci z uśmiechem na twarzy otrzymały prezenty od Mikołaja. Na zakończenie wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Radość, emocje oraz zadowolenie dzieci to słowa, które opisują ten piękny dzień.

Opracowała Weronika Krus