Kółka zainteresowań

Sprawne rączki

Prowadząca: Magdalena Olszewska

Termin: wtorek, godz. 13.00

Kółko zainteresowań, którego celem jest rozwijanie, a także usprawnianie umiejętności manualnych i grafomotorycznych dzieci. W trakcie zajęć dzieci będą wydzierać proste kształty, wycinać, rysować po śladzie oraz wykonywać inne ćwiczenia manualne.

kredki

Co się stanie gdy…? – eksperymenty dla przedszkolaka

Prowadząca: Justyna Durczok

Termin: środa, godz. 13.00

Cykl zajęć rozbudzających kreatywność i myślenie przyczynowo – skutkowe. Udział w zajęciach pozwala dzieciom rozbudzić wyobraźnie, wyciągać wnioski, kształtować spostrzegawczość, czerpać radość z doświadczania i eksperymentowania. Dzieci podczas zajęć będą wykonywać proste doświadczenia. (m. in. wulkan, sztuczny śnieg).

eksperymenty

Grupa II "Motylki"

Metoda Dobrego Startu

Prowadząca: Katarzyna Staszewska

Termin: wtorek, godz. 13.00

Celem metody jest jednoczesne usprawnienie czynności analizatorów: słuchowego, wzrokowego, kinestetyczno- ruchowego, a także kształcenie lateralizacji, orientacji w schemacie ciała i przestrzeni. W jej założeniu leży bowiem koordynowanie czynności słuchowo- wzrokowo- ruchowych harmonizowanie wszystkich funkcji psychomotorycznych. Ćwiczenia te prowadzą do usprawnienia uwagi, percepcji, pamięci, wyobraźni słuchowej i wzrokowej oraz motoryki i koordynacji wzrokowo- słuchowo- ruchowej, a więc integracji percepcyjno- motorycznej, co ułatwia naukę czytania i pisania wszystkim dzieciom.

metoda dobrego startu

Spotkanie z Legendą

Prowadząca: Katarzyna Staszewska

Termin: czwartek, godz. 13.00 ( 1 raz w miesiącu)

Legendy - stare, trochę zakurzone, ale nie całkiem zapomniane. Wracamy do nich od czasu do czasu, aby na chwilę przenieść się w magiczną, pradawną rzeczywistość, odległą od otaczającej nas współczesności. Legendy opowiadają o nas, o tym, z jakich cech powinniśmy być dumni, jakie postawy potępiać. Odwaga, siła, duma, poświęcenie czy sprawiedliwość wcale się nie zdewaluowały. Tak pożądane dziś cechy jak kreatywność czy innowacyjność nie były obce dawnym bohaterom. Głównym celem zajęć jest poznanie wartości legend dla tradycji naszego kraju.

legenda

Moja przygoda z origami

Prowadząca: Karina Kobylańska

Termin: piątek, godz. 13.30 (1 raz w miesiącu)

Na zajęciach dzieci będą poznawać tradycyjną Japońską metodę składania papieru. Poprzez dokładne  i odpowienie zginanie papieru można stworzyć różne oryginalne i ciekawe kształty. Dzięki temu dzieci mają możliwość rozwinąć zdolności poznawcze i manualne a także usprawnić motorykę dużą i małą. Origami wymaga skupienia, uwagi i precyzyjności ruchów.

wzory origami

Grupa III "Pszczółki"

Kółko plastyczne

Prowadząca: Kinga Zegadło

Termin: wtorek, godz. 12.30

Zajęcia plastyczne kształtujące indywidualne zdolności plastyczne dzieci. Na zajęciach dzieci poznają różne techniki plastyczne, wykonają różnorodne prace plastyczne. Dzięki tym zajęciom dzieci mają możliowść kształtowania poczucia estetyki i uwrażliwienia na piękno wokół. Zajęcia pozwalają na wyrażenie siebie poprzez ekspresję plastyczną.

plastyka

Grupa IV "Żabki"

Gibkie Żabki

Prowadząca: Monika Głos

Termin: czwartek, godz. 14.45 (2 razy w miesiącu)

Zajęcia muzyczno- ruchowe rozwijające i rozbudzające zainterresowania muzyczne oraz taneczne dzieci. Na zajęciach dzieci mają możliwość zaspokojenia naturalnej potrzebu ruchu, w rytm znanych i lubianych przez nich piosenek.

aerobik

Plastuś

Prowadząca: Karina Kobylańska

Termin: wtorek, godz. 14.45 ( 1 raz w miesiącu)

Zajęcia rozwijające uzdolnienia i zainteresowania plastyczne dzieci. Pobudzające ich wyobraźnię, twórczą postawę oraz ekspresję plastyczną. na zajęciach dzieci będą poznawać różne techniki plastyczne, tworzyć oryginalne, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju wytwory plastyczne.

plastuś

Grupa V "Jeżyki"

Kółko matematyczne

Prowadząca: Aleksandra Łęcka

Termin: czwartek, godz. 13.00

Zajęcia kółka matematycznego to nie tylko nauka, ale także  ciekawa forma aktywnego działania i zabawy. Udział w kółku pozwala dzieciom uwierzyć we własne możliwości, kształci wyobraźnię przestrzenną, doskonali umiejętności matematyczne. Zapraszam wszystkie dzieci, które ciekawi świat matematyki.

Roztańczone nutki

Prowadząca: Klaudia Gabryś

Termin: piątek, godz. 13.00 (co 2 tygodnie)

Roztańczone nutki to kółko muzyczno taneczne. Dzieci poznają na nich różne instrumenty muzyczne oraz nauczą się na nich grać. Zajęcia mają na celu pokazać jak piękna jest muzyka i jak można ją wykorzystać w praktyce.

rytmiczne maluchy