Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 47 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Katowicach. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo tutaj wszelkie niezbędne informacje dotyczące działalności placówki.Plan lekcji

Tutaj sprawdzisz plan lekcji...

Czytaj więcej...

Zajęcia pozalekcyjne

Chcesz wiedzieć więcej o naszych zajęciach pozalekcyjnych? Kliknij tutaj...

Czytaj więcej...

Zebrania i konsultacje

Terminy zebrań i konsultacji - zapraszamy!

Czytaj więcej...

Napisz do nas

Zapraszamy do kontaktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe.

Czytaj więcej...

Samorząd szkolny

 

Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej
Dlaczego rok 2017 jest tak ważny ?
Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej został po raz pierwszy zorganizowany w roku 2007, w celu promowania demokracji i zachęcania do uczestnictwa na szczeblu znajdującym się najbliżej obywateli. Dziesiątą rocznicę tego wydarzenia, obchodziliśmy w tym roku w dniach od 9 do 15 października.
W naszej szkole zostały przeprowadzone lekcje „ małej i dużej demokracji”, zorganizowane w dwóch grupach wiekowych: dla klas 1-3 i 4-7. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Piotr Dyja opracował autorski scenariusz zajęć i przeprowadził lekcję „małej i dużej demokracji”: w klasach 1-3.

pdf

W klasach 4-7 zajęcia tego typu przeprowadził p. Grzegorz Drabik. Zajęcia cieszyły się wśród dzieci niebywałym zainteresowaniem. Po zajęciach uczniowie mieli możliwość wykonania plakatu promującego demokrację w naszej szkole. Z okazji Europejskiego Tygodnia Demokracji Lokalnej Zarząd Samorządu Uczniowskiego opracował symbol „małej i dużej demokracji”, który każdy z uczestników otrzymał w prezencie. Podsumowaniem rozważań nad „małą i dużą demokracją” były wybory na Rzecznika Praw Ucznia.
Wszystkim małym i dużym życzymy, by ich demokratyczne wybory szkolne i życiowe spełniły ich osobiste oczekiwania.

2019 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved