Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 47 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Katowicach. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo tutaj wszelkie niezbędne informacje dotyczące działalności placówki.Plan lekcji

Tutaj sprawdzisz plan lekcji...

Czytaj więcej...

Zajęcia pozalekcyjne

Chcesz wiedzieć więcej o naszych zajęciach pozalekcyjnych? Kliknij tutaj...

Czytaj więcej...

Zebrania i konsultacje

Terminy zebrań i konsultacji - zapraszamy!

Czytaj więcej...

Napisz do nas

Zapraszamy do kontaktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe.

Czytaj więcej...

Konkursy

Do wakacji pozostało...

 

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI 2017 pod hasłem: „Trzymaj formę na wiosnę!”
Nareszcie wiosna! Natura powoli budzi się do życia i rozkwita.
Budzimy się i My i Wy, chociaż niektórzy z wielkim trudem.
Czy wiecie, jak powrócić do dobrej formy i cieszyć się wiosną? Tegoroczny Dzień Samorządności ma zachęcić Was i Nas do szybkiego i aktywnego obudzenia się.
Termin: 21 marca (wtorek): 3,4,5 lekcja.
Podsumowanie dnia: godzina 11.45 (duża sala gimnastyczna).
W tym dniu każda klasa pracuje w wyznaczonej sali, nie łączy się z inną klasą. Uczniowie danej klasy pracują pod kierunkiem nauczycieli, którzy mają mieć tego dnia z nimi zajęcia na 3, 4 i 5 lekcji lub z nauczycielami wyznaczonymi przez dyrektora szkoły( zgodnie z wykazem).
Oto propozycje zadań punktowanych:
1.Strój
Uczniowie przygotowują strój zgodnie z wylosowaną aktywnością sportową. Klasa może omówić sobie szczegóły dotyczące stroju na godzinie wychowawczej lub zajęciach edukacyjnych z wychowawcą. Przy ocenie Zarząd Samorządu Uczniowskiego będzie brał pod uwagę: zgodność z wylosowaną aktywnością sportową, pomysłowość i estetykę. Strój będzie sprawdzany na 4 godzinie lekcyjnej.
2.Wybór trenera(3 godzina lekcyjna)
Klasa dokonuje spośród uczniów wyboru trenera, którego zapraszamy o godzinie 10.00 na małą salę gimnastyczną. Na trenerów czeka komisja egzaminacyjna, która sprawdzi ich wiedzę oraz umiejętności sportowe. Po zdanym egzaminie każdy trener uzyska punkty dla swojej klasy oraz certyfikat uprawniający go do prowadzenia swojej drużyny.
3.Logo drużyny(3 godzina lekcyjna)
W tym zadaniu każda klasa  tworzy logo swojej drużyny z uwzględnieniem: wylosowanej aktywności sportowej, wymyślonej przez siebie nazwy, piktogramu ilustrującego drużynę oraz hasła z użyciem tegorocznego tematu Dnia Samorządności: „Trzymaj formę na wiosnę!". To zadanie także możecie wcześniej omówić na godzinie wychowawczej lub zajęciach edukacyjnych z wychowawcą, by ustalić materiały jakie będą Wam potrzebne do przygotowania pracy. Natomiast wykonanie tego zadania następuje tylko i wyłącznie w Dniu Samorządności. Od nas otrzymacie: kartkę brystolu.
Wykonane prace trener przynosi na dużą salę gimnastyczną po 3 godzinie lekcyjnej.
4.Rozgrzewka(4 godzina lekcyjna)
Uczniowie wspólnie ze swoim trenerem przygotowują rozgrzewkę zgodnie z wylosowaną  aktywnością sportową oraz głównym hasłem Dnia Samorządności. Rozgrzewka powinna uwzględniać specyfikę wylosowanej aktywności. Fragment tej rozgrzewki klasa będzie prezentowała w strojach podczas finału Dnia Samorządności na dużej sali gimnastycznej, na 5 godzinie lekcyjnej.
POWODZENIA….zachęcamy, by do każdego zadania dodać szczyptę dobrego humoru…dobry humor jest jak wiosenny budzik, a przecież o obudzenie Was na wiosnę w dobrym humorze właśnie nam chodzi.
Na finał imprezy zapraszamy klasy pod opieką nauczycieli o godzinie 11.45, na dużą salę gimnastyczną. Podczas finału każda klasa prezentuje strój i rozgrzewkę, której czas ze względów organizacyjnych nie powinien przekroczyć 2 minut.
ZARZĄD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO  ZSP3
wraz z opiekunami p.Karoliną Lis, p.Anitą Wyderką i  p.Anną Zbojak

2017 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved