

Zajęcia pozalekcyjne
Chcesz wiedzieć więcej o naszych zajęciach pozalekcyjnych? Kliknij tutaj...
Czytaj więcej...

Napisz do nas
Zapraszamy do kontaktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe.
Czytaj więcej...Chcesz wiedzieć więcej o naszych zajęciach pozalekcyjnych? Kliknij tutaj...
Czytaj więcej...Zapraszamy do kontaktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe.
Czytaj więcej...
W ramach spotkań SKKT PTTK nr 8 wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Śląskiego. Celem wycieczki było poznanie zasad gry terenowej geocaching. Niezbędnym wyposażeniem współczesnego poszukiwacza skarbów były smartfony z Androidem i dostępem do Internetu. Nasza wycieczka stała się jednocześnie spotkaniem integracyjnym z grupą SKKT działającym pod kierunkiem p. Ewy Kowalskiej.
Co to jest geocaching? Kto nie był z nami…może poczytać i wybrać się na taką wyprawę ze swoją rodzinką. Zachęcamy!!
https://www.geocaching.pl/geocaching.php
GEOCACHING DLA DEBIUTANTÓW......czyli krok po kroku
jak zostać wielkim poszukiwaczem skarbów.
1.Pobierz aplikację: OKM ( Opencaching Kubut Maps)
2. Uruchom aplikację.
3. Włącz lokalizację na swoim urządzeniu.
4. Powiększ mapę ( +/-) tak, aby przedstawiała okolice Katowic i Park Śląski. Widok powinien przedstawiać alejki parkowe.
5. W prawym górnym rogu okna znajdź strzałkę ꜜ i załaduj skrzynki na mapę.
6. Ikonki skrzynek oznaczone są różnymi symbolami – dziś szukamy skrzynek tradycyjnych, czyli „T”.
7. Kliknij na ikonkę najbliższej skrzynki – zobaczysz jej nazwę, parametry GPS ( u góry) oraz rozmiar, ocenę, typ, właściciela i kiedy ostatnio została znaleziona.
8. Kliknij w „Brak GPS” ( na dole) lub i” ( u góry” - przeniesiesz się na stronę skrzynki.
9. W opcji „Atrybuty” sprawdź dodatkowe informacje, aby wiedzieć, czego i gdzie szukać ( np. „szybka”, czyli łatwo znaleźć oraz „umiejscowiona na łonie natury”, czyli np. w trawie, zaroślach). Wyjdź z okna „Atrybuty”.
10. W prawym górnym rogu wybierz rozwinięcie – „Włącz nawigację”. Aplikacja przeniesie nas do Google Maps. Wybierz: „Prowadź”. Podążaj wyznaczoną trasą do miejsca, gdzie znajduje się kesz. Uwaga! Nie zawsze kordy dokładnie lokalizują skrzynkę. Trzeba więc uważnie sprawdzić okolicę.
11. Można skorzystać z podpowiedzi. Wróć na stronę skrzynki i w rozwinięciu znajdź opcję „Pokaż podpowiedź”. Może okazać się przydatna ;)
12. Aby zalogować się do logbooka na stronie skrzynki i zarejestrować znalezienie kesza, należy wymyślić sobie login i zarejestrować się w portalu Opencaching.pl. Można to zrobić w domu po powrocie z keszowania.
13. Aby uznano Twoje znalezienie skrzynki, konieczne jest wpisanie się do papierowego logbooka, który znajduje się wewnątrz kesza ( pudełka). Wpisujesz login i datę znalezienia.
Miłej zabawy i udanego keszowania.