Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 47 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Katowicach. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo tutaj wszelkie niezbędne informacje dotyczące działalności placówki.Plan lekcji

Tutaj sprawdzisz plan lekcji...

Czytaj więcej...

Zajęcia pozalekcyjne

Chcesz wiedzieć więcej o naszych zajęciach pozalekcyjnych? Kliknij tutaj...

Czytaj więcej...

Zebrania i konsultacje

Terminy zebrań i konsultacji - zapraszamy!

Czytaj więcej...

Napisz do nas

Zapraszamy do kontaktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe.

Czytaj więcej...

Samorząd szkolny

 

Po sukcesie naszych drużyn w eliminacjach miejskich OMTTK wyruszyliśmy na podbój Rybnika, by w kategorii szkoły podstawowe i gimnazja wziąć udział w wojewódzkim etapie konkursu OMTTK. Pochmurna pogoda 22 kwietnia 2017 roku nie nastrajała nas pozytywnie, ale my WĘDROWNE SÓWKI potrafimy przywołać słońce i błękitne niebo. Oto dwie drużyny, które reprezentowały nasze SKKT PTTK nr 8:
Drużyna I:
Kategoria wiekowa: gimnazjum
Miłosz Beer
Dawid Pochel
Bartosz Strzewiczek
Zdobyte punkty: 249,5pkt

Drużyna II:     
Kategoria wiekowa: szkoła podstawowa
Wiktoria Borowska
Magdalena Cyndel
Antoni Felka
Zdobyte punkty: 218,7pkt

Obie drużyny walczyły dzielnie wykazując się wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi w zakresie wspinaczki ściankowej, rzutów do celu, rowerowego toru przeszkód oraz Marszu na Orientację. Atrakcją wzbudzającą duże emocje była konkurencja pod hasłem „piosenka turystyczna”. Trzeba przyznać, że nasze drużyny podeszły do tej konkurencji z duuużym poczuciem humoru, który udzielił się również nam opiekunom SKKT PTTKnr8. Piosenka „Gdzie strumyk płynie z wolna…rozsiewa zioła maj…stokrotka rosła polna, a nad nią szumiał gaj…” na długo pozostanie w naszej pamięci!
Jeśli chodzi o wynik, to ..okazało się, że nasze „sówkowe” drużyny bardzo polubiły liczbę 7, bo w obu kategoriach zajęły właśnie VII miejsce. GRATULUJEMY!

Opiekunowie koła: Edyta Doliwa i Anita Wyderka

2019 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved