Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 47 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Katowicach. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo tutaj wszelkie niezbędne informacje dotyczące działalności placówki.Plan lekcji

Tutaj sprawdzisz plan lekcji...

Czytaj więcej...

Zajęcia pozalekcyjne

Chcesz wiedzieć więcej o naszych zajęciach pozalekcyjnych? Kliknij tutaj...

Czytaj więcej...

Zebrania i konsultacje

Terminy zebrań i konsultacji - zapraszamy!

Czytaj więcej...

Napisz do nas

Zapraszamy do kontaktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe.

Czytaj więcej...

Samorząd szkolny

 

Opracowanie harmonogramu działań oraz określenie wskaźników sukcesu i zaplanowanie ewaluacji.
W trzecim etapie programu Szkoła z klasa 2.0 działamy zgodnie z ideą: plany zamieniamy na działanie zgodnie z naszym hasłem: BIERZEMY SPRAWY W SWOJE RĘCE!


1.    Jakie działania dotyczące wyznaczonego celu podejmowaliśmy już w przeszłości? Bierzemy pod uwagę przestrzenie: fizyczno-architektoniczną, wirtualno-technologiczną, społeczno-kulturową.


Nasza placówka jest siedzibą Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w związku z tym w naszej przestrzeni fizyczno-architektonicznej zostały przygotowane miejsca na potrzeby dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, w których to odbywają się zajęcia grupowe i indywidualne. Mamy także sale, w których uczniowie głównie z klas 1-3 mogą spędzić czas na zabawie i wypoczynku. Znajduje się u nas dobrze prosperująca i atrakcyjna dla uczniów świetlica, która składa się z 3 niezależnych pomieszczeń. W związku z dużą frekwencją dzieci na świetlicy przed i po lekcjach dokonaliśmy zmian w kwestii podziału sal na poszczególne grupy wiekowe. Uczniowie mogą także spędzać swój wolny czas w bibliotece i czytelni szkolnej.
W nasze społeczności szkolnej od 15 lat wszystkie klasy rywalizują ze sobą o tytuł KLASA ROKU, biorąc tym samym udział w całorocznym konkursie, którego szczegółowe zadania wyznaczane są przez Zarząd Samorządu Uczniowskiego. W ciągu tego okresu udało nam się także przez okres 3 lat włączyć do tego konkursu także przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr58. Finał całorocznej rywalizacji odbywał się podczas zakończenia roku szkolnego, podczas którego klasy otrzymywały pamiątkowy dyplom oraz nagrody. Tytuł KLASA ROKU nadawany był na poziomie klas 1-3 i 4-6. Za organizację tego całorocznego konkursu odpowiedzialni byli uczniowie będący członkami Zarządu Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunowie samorządu uczniowskiego.
Analizując przestrzeń wirtualno- technologiczną to na przestrzeni kilku lat nasze sale zajęć sukcesywnie wzbogacane były poprzez instalacje rzutników oraz organizację stanowiska komputerowego dla nauczycieli. Zapotrzebowanie na tego typu nowoczesne pomoce dydaktyczne nauczyciele nadal zgłaszają jako priorytetowe.


2.    Jakie działania dotyczące wyznaczonego celu mieliśmy już zaplanowane w tym roku szkolnym? Bierzemy pod uwagę przestrzenie: fizyczno-architektoniczną, wirtualno-technologiczną, społeczno-kulturową.

W bieżącym roku szkolnym Pani dyrektor naszej szkoły wyposażyła część pracowni w rzutniki, które służą poszczególnym klasom podczas zajęć edukacyjnych oraz zajęć pozalekcyjnych, a także spotkań z rodzicami. Dwie klasopracownie zostały wzbogacone o tablice interaktywne i cieszą się niesłabnąca popularnością wśrod dzieci i nauczycieli. Każda klasa ma możliwość skorzystania z tablic interaktywnych podczas wybranych zajęć edukacyjnych.
W naszym planie pracy szkoły zostały uwzględnione także działania Samorządu Uczniowskiego, w tym Dzień Samorządności. Po określeniu naszego celu w programie Szkoła z klasa 2.0 zmieniliśmy formułę tego dnia zwiększając zaangażowanie i rolę samych uczniów. Ponadto zaprosiliśmy do współpracy przedstawicieli Rady Rodziców.
W roku szkolnym 2017/2018 przeprowadziliśmy demokratyczne wybory na Rzecznika Praw Ucznia. Kontynuowaliśmy autorski projekt "Mali wolontariusze z dużym sercem" dołączając do niego wolontariat 13+ , którego działania wspiera w naszej placówce Fundacja Dr Clown. Podsumowaniem projektu wolontaryjnego będzie Dzień Wolontariusza.

3.    Jakie działania, uwzględniające wyniki badania potrzeb, zamierzamy przeprowadzić w ramach programu? Bierzemy pod uwagę przestrzenie: fizyczno-architektoniczną, wirtualno-technologiczną, społeczno-kulturową.

W ramach programu Szkoła z klasą 2.0 zamierzamy doposażyć wszystkie sale lekcyjne w rzutniki oraz przeprowadzić zmiany w przestrzeni fizyczno-architektonicznej. Zorganizujemy zgodnie z zapotrzebowaniem miejsce ciszy i relaksacji na terenie szkoły dla naszych uczniów. Będzie to się wiązało z zaplanowaniem szeregu zadań, czyli stworzenie projektu, uszycie puf, zgromadzenie potrzebnych przyborów.
Ponadto chcemy wzmocnić rolę Samorządu Uczniowskiego poprzez zwiększenie udziału uczniów w planowanie, organizację i realizację wybranych działań samorządowych. W tym celu przeprowadzimy warsztaty edukacyjne dla samorządów klas 1-7 i członków Zarządu Samorządu Uczniowskiego oraz zorganizujemy działania, których celem będzie sprawdzenie w praktyce nabytej przez uczniów wiedzy.

2019 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved