Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 47 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Katowicach. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo tutaj wszelkie niezbędne informacje dotyczące działalności placówki.Plan lekcji

Tutaj sprawdzisz plan lekcji...

Czytaj więcej...

Zajęcia pozalekcyjne

Chcesz wiedzieć więcej o naszych zajęciach pozalekcyjnych? Kliknij tutaj...

Czytaj więcej...

Zebrania i konsultacje

Terminy zebrań i konsultacji - zapraszamy!

Czytaj więcej...

Napisz do nas

Zapraszamy do kontaktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe.

Czytaj więcej...

Samorząd szkolny

 

Zgodnie z naszym hasłem BIERZEMY SPRAWY W SWOJE RĘCE - działamy! Nasz głowny cel:będziemy aktywizować wszystkie podmioty szkolne,  tak by wspólnymi siłami dokonywać zmian w naszej placówce.Chcemy, by oprócz zapotrzebowania na zmiany, szly za tym konkretne deklaracje współpracy uczniów , rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły.


A oto cele, które stawiamy sobie do zrealizowania:

1.W II semestrze wzmocnimy rolę Zarządu Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole, będziemy na bieżąco włączać uczniów w realizację ich własnych pomysłów. Nauczymy Zarząd Samorządu Uczniowskiego, jak pozyskiwać do swoich działań pozostałe podmioty tworzące naszą społeczność  szkolną.Podczas realizacji konkretnych zadań  uczniowie i Zarząd Samorządu Uczniowskiego pozyskają praktyczną wiedzę o tym, jak planować realizację pomysłu, rozdzielać zadania, brać odpowiedzialność za konkretne czynności.Uczniowie wypracują zasady współpracy w spoleczności klasowej i społeczności szkolnej oraz poznają metody wspierające podczas finalizowania konkretnych zadań:
 -wieczorku filmowego,
-Dnia Samorządności,
-kiermaszy kulinarnych pod hasłem "Śniadanko z sówką",
-wprowadzenie na zajęcia  "młodych edukatorów",
-wprowadzenie wolontariatu 13+.

2.Wyposażymy wszystkie klasopracownie w rzutniki.

3. Przeprowadzimy zmiany w przestrzeni szkolnej poprzez:
- zaprojektowanie kącika relaksacji i wyciszenia,
-zorganizowanie środków finanasowych na realizację projektu poprzez: kiermasze, aukcje, dotacje przyjaciół szkoły, a także  pozyskanie nowych darczyńców,
-przygotowanie potrzebnych materiałów: mebli, uszycie miękkich puf, pomalowanie wyznaczonej przestrzeni,

Cel drugi i trzeci zapoczątkujemy w tym roku szkolnym, a jego realizacje z racji ogromu prac będziemy kontynuować w przyszłym roku szkolnym.

2018 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved