Świetlica 2021/2022Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski realizuje wiele zadań oraz organizuje ciekawe imprezy szkolne. Inicjuje i włącza się w akcje charytatywne.

Czytaj więcej...

Świetlica

Najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym. Wychowankowie biorą udział w projektach edukacyjnych.

Czytaj więcej...

Biblioteka

Biblioteka organizuje akcje czytelnicze oraz wiele konkursów. Zajmuje się ewidencją podręczników i ich dystrybucją.

Czytaj więcej...

Zajęcia pozalekcyjne

Uczniowie rozwijają swoje pasje, pogłębiają wiedzę, przygotowują się do udziału w konkursach i zawodach.

Czytaj więcej...

Dopiero co witaliśmy szkołę we wrześniu, a tu już listopad. Jak ten czas płynie… Nowy rok szkolny to nowa odsłona świetlicy. Powstał przytulny kącik relaksacyjny z super wygodnymi pufami. Zakupiono nowe krzesła, które pozwoliły na nową aranżację świetlicy. Rozbudowaliśmy kącik zabaw, zakupiliśmy nowe gry m. in. Hokej Foosball, Pizza, Spadające małpki i inne ekscytujące gry zręcznościowe, konstrukcyjne i logiczne. Kolorowe sale tętnią życiem. Na uczniów rozpoczynających i kończących lekcje czeka szereg fascynujących zajęć. 

Jak co roku zaczęliśmy od wakacyjnych wspomnień. Magiczny pociąg przeniósł nas w piękne polskie i zagraniczne zakątki. W drodze powrotnej wysiedliśmy na przyszkolnej stacji i rozpoczęliśmy niezwykłą przygodę wychowawczo-edukacyjną. 

 

Definicja naszej świetlicy w telegraficznym skrócie brzmi następująco:

Świetna zabawa

Wiedza

Integracja

Empatia

Twórczość

Lojalność

Inicjatywa

Ciekawość

Akceptacja

 

Nauka i rozwój to świetna sprawa, kiedy mottem przewodnim jest dobra zabawa. Świetlica daje nam nieograniczone możliwości. Doskonalimy umiejetność twórczego zagospodarowania czasu wolnego. Każdy znajdzie jakąś inspirujacą aktywność dla siebie. Mamy pasjonatów rękodzieła, gry na instrumentach muzycznych, malowania mandali, kaligrafii, kodowania i innych ekscytujących zajęć. Dary jesieni wykorzystane, gdyż nasze głowy barwną jesienią zainspirowane. Bezmiar pomysłów na gry i zabawy, w świetlicy każdy dzień jest ciekawy. Spędzamy miło czas wolny, rozwijamy zainteresowania, integrujemy się. Rozmawiamy o emocjach, poznajemy się nawzajem. Smutek, złość i odraza z jesiennym wiatrem odlatuje, ich miejsce zaciekawienie i radość zajmuje. Szacunek wpajamy, zasady poprawnego zachowania przypominamy. Bajki poznane, łamigłówki tematyczne rozwiązane, fakty historyczne przypomniane. Plan wykonany, nowych wyzwań szukamy. Kreatywne impulsy wyzwalamy, na świąteczny okres z niecierpliwością czekamy.

 

Fotorelacja: https://photos.app.goo.gl/ySQwfyYSRrJUNJok8Opracowanie: K. Rodak

 


Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Katowicach

ul. Grzegorzka 4, 40-309 Katowice
telefon/faks: Sekretariat 32 256 62 06 Portiernia 32 256 61 48
email: zsp3katowice@interia.pl

Monitoring jakości powietrza dla miasta Katowice

2021 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved