Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 47 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Katowicach. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo tutaj wszelkie niezbędne informacje dotyczące działalności placówki.Plan lekcji

Tutaj sprawdzisz plan lekcji...

Czytaj więcej...

Zajęcia pozalekcyjne

Chcesz wiedzieć więcej o naszych zajęciach pozalekcyjnych? Kliknij tutaj...

Czytaj więcej...

Zebrania i konsultacje

Terminy zebrań i konsultacji - zapraszamy!

Czytaj więcej...

Napisz do nas

Zapraszamy do kontaktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe.

Czytaj więcej...

Samorząd szkolny

 

Program o tematyce regionalnej - rok szkolny 2018/2019
„Na Szlaku Zabytków Techniki” – spotkanie warsztatowe
W tym roku szkolnym po raz czwarty, spotykamy się z miłośnikami Śląskiej Ziemi na zajęciach w ramach Koła Regionalnego. Uczestnikami będą uczniowie klas II c i III a oraz wszyscy chętni rodzice, dziadkowie uczniów, którym bliski jest nasz region . To, co zostało ocalone od zapomnienia, w ruinach starych kopalń, obiektów przemysłowych, osiedli robotniczych, przyciąga dzisiaj turystów ciekawych takich właśnie wspomnień. Starsi wspominają dawne dzieje, swoje miejsca pracy, często z łezką w oku, młodzi – przychodzą, bo to jest wartościowe. Nowocześnie odnowione dzisiaj wnętrza industrialnej architektury są miejscami obleganymi przez zwiedzających. Młodzieży i najmłodszym uczniom oferowane są  tam zajęcia edukacyjne, połączone z poznaniem trudnej i ciężkiej pracy górnika, hutnika, czy kolejarza. Chcemy skorzystać z tych możliwości i chociaż w części zwiedzić w tym roku szkolnym najbliższe nam – uczniom z Dąbrówki Małej – obiekty Szlaku.
Planujemy wiele. Nasze spotkania w tym roku szkolnym odbywać się będą głównie na Szlaku, ale już we wrześniu, dzięki współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego mogliśmy gościć w naszej placówce panią Agnieszkę Szczepanik, która wraz z aktorami Teatru „Lufcik Na Korbkę!”, przybliżyli młodej widowni zabytki Szlaku oraz wprowadzili w świat śląskich tradycji i przypowieści. Otrzymaliśmy też materiały promocyjne Szlaku Zabytków Techniki, za które gorąco dziękujemy Referatowi Promocji Dziedzictwa Industrialnego.
 Otwarliśmy więc nowy rok szkolny – z naszym programem – z przytupem, godnym śląskich karlusów i frelek. Nasze szkice kopalnianych szybów pojechały do Cieszyna, gdzie zostaną wyeksponowane na Zamku Cieszyn a zaproszenie skierowane przez Panią Agnieszkę, aby odwiedzić tamtejsze Zabytki Techniki zostało przyjęte. Będziemy! Do podróży zapraszać będziemy regularnie podczas całego roku szkolnego. Oczywiście, migawki umieścimy na stronie internetowej szkoły oraz w szkolnej gazetce.
      Gabriela Szymura i Joanna Konieczna

2019 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved