Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 47 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Katowicach. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo tutaj wszelkie niezbędne informacje dotyczące działalności placówki.Plan lekcji

Tutaj sprawdzisz plan lekcji...

Czytaj więcej...

Zajęcia pozalekcyjne

Chcesz wiedzieć więcej o naszych zajęciach pozalekcyjnych? Kliknij tutaj...

Czytaj więcej...

Zebrania i konsultacje

Terminy zebrań i konsultacji - zapraszamy!

Czytaj więcej...

Napisz do nas

Zapraszamy do kontaktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe.

Czytaj więcej...

Samorząd szkolny

Dnia 8.05.2018 roku Zarząd Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami zorganizował Turniej Trójek Klasowych. Przedstawiciele klas zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, w której czekały specjalnie przygotowane stanowiska.
Spotkanie otworzył panel dyskusyjny prowadzony przez p. Anitę Wyderkę, omawiający działania samorządu w bieżącym roku szkolnym. Zadaniem trójek klasowych była ocena wybranych działań poprzez wrzucenie ich do kosza (to, co nie podobało się) albo do walizki (to, co należy zachować). Następnie samorządy klasowe dokonywały oceny prowadzenia lekcji przez „młodych edukatorów” za pomocą rysunku dłoni. Do każdego palca przyporządkowane były konkretne pytania, na które należało odpowiedzieć.
Kolejnym etapem turnieju był quiz wiedzy o Zarządzie Samorządu Uczniowskiego oraz tarcza strzelnicza jako podsumowanie. Uczniowie zaznaczali punkty na tarczy, oceniając w ten sposób poszczególne elementy turnieju.
Bardzo dziękujemy przedstawicielom klas za przybycie i zapraszamy za rok. Pamiętajcie- uczestnicząc w turnieju zdobywacie punkty do Klasy Roku!
Opracowała: Magdalena Gamza

 

Witajcie Uczniowie- oto przed Wami kolejne zadania do zrealizowania w ramach całorocznego konkursu KLASA ROKU
23 kwietnia 2018 roku zakładacie kolorowe dresy. Otrzymacie punkt, jeżeli będziecie tego dnia mieli ubrany dres, czyli spodnie i bluzę dresową. Nauczycieli także zapraszamy do naszej zabawy. Punkty doliczamy na konto klasy w ramach konkursu KLASA ROKU. Wychowawca lub pedagog specjalny może zasilić Wasze konto o dodatkowe punkty..warto!!!


23 kwietnia 2018 roku - zapraszamy na wspólne, szkolne śniadanko. Nasz samorządowy sklepik zaoferuje Wam smaczne i własnoręcznie zrobione śniadanko. Będziecie mogli zakupić tosty z wybranym dodatkiem, sałatki owocowe, kanapeczki a’la sandwich, owocową herbatkę i wiele innych pyszności. Będziemy zbierać informacje o naszych produktach. Szukajcie „pudła smaku” i wrzucajcie swoje opinie o zakupionych produktach. Wasze zdanie jest dla nas ważne!

Cały czas walczymy o tytuł Szkoła z klasą. Dziękujemy Wam za zaangażowanie w Dniu Samorządności, gdyż realizacja tego zadania to kolejny krok przybliżający nas do zdobycia tego tytułu.

Obraz 9

W związku z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę prosimy, by w każdej klasie został stworzony kącik lub gazetka pod hasłem „Nasza Ojczyzna”. Ważne, by znalazły się   
w nim nasze symbole narodowe, ale nie tylko. Punkty doliczamy do Klasy Roku. Jak zawsze liczymy na Wasze ciekawe pomysły.
Termin: 8 maja 2018 rok.

Turniej Trójek Klasowych
8 maja 2018 roku – zapraszamy przedstawicieli klas 1-7 na Turniej Trójek Klasowych, który odbędzie się na małej sali gimnastycznej. Szczegółowe informacje otrzymają samorządy klasowe na zaproszeniu w późniejszym terminie.
Wasze spostrzeżenia i uwagi są dla nas ważne…możecie do nas pisać na adres
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przekazywać je do nas bezpośrednio, we wtorki od 14.40-16.00, w sali nr 16.
Pozdrawiamy Zarząd Samorządu Uczniowskiego
Wraz z opiekunami :p. Anitą Wyderką i p. Magdaleną Gamzą
Ulotka nr 4 Zarządu SU ZSP 3 - 18.04.2018, Katowice

pdf

 

Konkurs fotograficzny „Z żonkilem każdemu do twarzy”

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w konkursie organizowanym przez Fundację Śląskie Hospicjum dla Dzieci, a odbywającym się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Pola Nadziei 2018”. Tym razem był to konkurs fotograficzny, mający na celu uwrażliwienie na potrzeby ludzi chorych, promowanie idei hospicyjnej oraz idei wolontariatu. Praca miała nawiązywać do symboliki nadziei.

Poniżej przedstawiamy prace naszych zdolnych uczniów.

Przygotowała: Magdalena Gamza

2018 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved