Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 47 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Katowicach. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo tutaj wszelkie niezbędne informacje dotyczące działalności placówki.Plan lekcji

Tutaj sprawdzisz plan lekcji...

Czytaj więcej...

Zajęcia pozalekcyjne

Chcesz wiedzieć więcej o naszych zajęciach pozalekcyjnych? Kliknij tutaj...

Czytaj więcej...

Zebrania i konsultacje

Terminy zebrań i konsultacji - zapraszamy!

Czytaj więcej...

Napisz do nas

Zapraszamy do kontaktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe.

Czytaj więcej...

Konkursy

Do wakacji pozostało...

 

Absolutnym rekordem 5 ton zebranych darów zakończyła się tegoroczna edycja akcji „Opatrunek na Ratunek”, organizowanej przez poznańską Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Zebrane środki opatrunkowe trafią do misyjnych szpitali i przychodni w Afryce.
Jak mówi w rozmowie z KAI Justyna Janiec-Palczewska, prezes zarządu „Redemptoris Missio”, pięć ton zebranych środków opatrunkowych to tyle, ile przyniosło poprzednich pięć edycji akcji razem wziętych. w akcję włączyły się szkoły, przedszkola i apteki, w sumie ponad tysiąc w całym kraju. – Fundacja została wprost zasypana bandażami, plastrami, rękawiczkami jednorazowymi i środkami do dezynfekcji ran. Do dzisiaj dociera do nas po kilkadziesiąt paczek dziennie z różnych zakątków Polski – przyznaje prezes zarządu „Redemptoris Missio”.
W czwartek 6 kwietnia 2017 roku wolontariusze Fundacji spakowali transport pomocy humanitarnej do Togo, w którym znalazła się część opatrunków. Jest on możliwy dzięki współpracy z zakonem księży werbistów. Opatrunki pojadą najpierw do klasztoru w Pieniężnie, gdzie już czeka na nie kontener, a stamtąd do Gdyni i drogą morską do Togo. Na miejscu dary zostaną rozdzielone pomiędzy miejscowe szpitale misyjne – opowiada Janiec-Palczewska. Akcję można także nadal wesprzeć finansowo wpłacając pieniądze na konto Fundacji z dopiskiem „Opatrunek na Ratunek” zamieszczone na jej stronie internetowej: www.medicus.ump.edu.pl.
Serdeczne podziękowanie wszystkim uczestnikom akcji przeprowadzonej w naszej  szkole. Również z naszej strony ogromny karton  bandaży i plastrów dotarł do Fundacji. Za okazane serce bardzo dziękujemy.
Iwona Czora oraz uczniowie z  Szkolnego Koła PCK

2017 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved