Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 47 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Katowicach. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo tutaj wszelkie niezbędne informacje dotyczące działalności placówki.Plan lekcji

Tutaj sprawdzisz plan lekcji...

Czytaj więcej...

Zajęcia pozalekcyjne

Chcesz wiedzieć więcej o naszych zajęciach pozalekcyjnych? Kliknij tutaj...

Czytaj więcej...

Zebrania i konsultacje

Terminy zebrań i konsultacji - zapraszamy!

Czytaj więcej...

Napisz do nas

Zapraszamy do kontaktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe.

Czytaj więcej...

Konkursy

Do wakacji pozostało...

 

Szkolny Etap Miejskiego Konkursu organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach oraz Stowarzyszenie

„Z Nauką w Przyszłość” „PAPIEROWY SAMOLOT”
Serdecznie zapraszam uczniów klas I - VI do  wykonania jednego z niżej wymienionych zadań
Papierowy samolot
Wykonaj samolot z papieru - zbuduj go tak, by puszczony, pokonał jak największą odległość. Do budowy samolotu możesz wykorzystać  również  materiały typu klej, taśma klejąca itp.  Dowiedz się: dlaczego samoloty latają?
Dron
Używając materiałów z recyklingu (np. gąbek kąpielowych, styropianu itp.) zbuduj drona, który będzie poruszał się w powietrzu napędzany strumieniem powietrza z suszarki. Dowiedz się:  co sprawia, że pojazdy latające utrzymują się w powietrzu?
Wiatron
Zaprojektuj i wykonaj urządzenie, które może być pomocne w codziennym życiu np. do przenoszenia przedmiotów z jednego miejsca na inne. Urządzenie powinno być napędzane strumieniem powietrza (np. z suszarki lub dmuchawy) Dowiedz się: co sprawia, że pojazdy latające utrzymują się w powietrzu?
Aby wziąć udział w konkursie należy:
• dostarczyć wykonany model oraz dokładny opis wykonanej pracy zawierający zdjęcia, rysunki oraz informacje dotyczące wykorzystanych materiałów, sposobu wykonania pracy, uzyskanych efektów i własnych refleksji związanych z wykonanym zadaniem (w tym odpowiedź na zawarte w zadaniu pytanie) do dnia 24 marca 2017 roku do koordynatora szkolnego etapu konkursu: Małgorzata Jeżakowska  s. 109

2017 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved