Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 47 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Katowicach. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo tutaj wszelkie niezbędne informacje dotyczące działalności placówki.Plan lekcji

Tutaj sprawdzisz plan lekcji...

Czytaj więcej...

Zajęcia pozalekcyjne

Chcesz wiedzieć więcej o naszych zajęciach pozalekcyjnych? Kliknij tutaj...

Czytaj więcej...

Zebrania i konsultacje

Terminy zebrań i konsultacji - zapraszamy!

Czytaj więcej...

Napisz do nas

Zapraszamy do kontaktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe.

Czytaj więcej...

Samorząd szkolny

 

Serce kapsuły czasu- prace konkursowe
Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym i literackim, organizowanym przez Fundację Tworzymy Kraków. Zdecydowanie przeważyły prace plastyczne, pojawiła się tylko jedna praca literacka. Bardzo wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i no cóż…czekamy na wyniki! :)
Magdalena Gamza

 

I miejsce ucznia naszej szkoły w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno- literackim "MOJA KSIĄŻKA"
21 listopada 2018 r. w Mediatece w Tychach, odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkurs Plastyczno-literackiego "MOJA KSIĄŻKA". Pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobył uczeń naszej szkoły Krzysztof Kahlert swoją książką pt. "Moja przygoda w Dubrowniku".  Uroczystej gali wręczenia nagród towarzyszyło również otwarcie wystawy nagrodzonych prac. Krzysiowi gratulujemy wspaniałego osiągnięcia.
 

 

 

Jednym z punktów tegorocznych obchodów 100- Lecia Niepodległości jest w naszej szkole XVIII Miejski Konkurs Recytatorski. Jak przystało na tak ważną rocznicę, w tym roku recytowane wiersze miały podejmować tematykę Ojczyzny. „Moja Ojczyzna Niepodległa” – bo taki tytuł nosił tegoroczny konkurs, zgromadził uczniów z 26 katowickich szkół.

Wśród klas pierwszych, miejsca zajęli:
I miejsce: Gabriel Salamon z SP nr 47
II miejsce: Milena Hegenbarth z SP nr 33
III miejsce: Matylda Kasprowska z SP nr 29
Wyróżnienie: Lena Bucka z SP nr 5
Wśród klas II, miejsca zajęli:
I miejsce: Aleks Staszku z SP nr 33
II miejsce: Lena Bielec  z SP nr 54
III miejsce: Adam Klasik z SP nr 65
Wśród klas III, miejsca zajęli:
I miejsce: Kinga Matusiak z SP nr 51
II miejsce: Magda Rozenfeld z SP nr 5
III miejsce: Milena Cybulska z SP nr 47
Wyróżnienie: Alicja Sysio z SP nr 13
Gratulujemy Wszystkim laureatom i wyróżnionym. Dziękujemy za udział w naszym konkursie. Zapraszamy za rok!
Joanna Konieczna i Anna Kahlert

 

Drodzy nauczyciele i uczniowie
zapraszamy do udziału w największym konkursie informatycznym organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Polskie Towarzystwo Informatyczne (Oddział Kujawsko-Pomorski) oraz firmę Learnetic SA. MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY BÓBR EDYCJA POLSKA 2018/19

Plakat promocyjny

pdf

link do strony:

https://www.bobr.edu.pl/

 

SZKOLNY ETAP MIEJSKIEGO KONKURSU

„EKOLOGICZNE URZĄDZENIA I INSTRUMENTY” DLA KLAS I - VI

Organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach i Stowarzyszenie „Z Nauką w Przyszłość”.

Wykonaj jedno z dwóch zamieszczonych poniżej zadań.

Zadanie 1. TRANSPORTER KULKI

Skonstruuj urządzenie, dzięki któremu uda się przetransportować kulkę (metalową, plastikową lub szklaną) z miejsca startu do mety. Podczas ruchu kulka powinna przynajmniej przez cześć drogi od startu do mety toczyć się. Działanie urządzenia powinno opierać się wyłącznie na zjawiskach fizycznych. Wykorzystaj zużyte przedmioty codziennego użytku.

Zadanie 2. RECYKLINGOWE NUTKI

Zbuduj instrument muzyczny wykorzystując materiały z recyklingu np.: butelki, sznurek lub kartki papieru oraz dowolne przedmioty codziennego użytku. Instrument powinien być wykonany własnoręcznie (praca może by indywidualna lub zespołowa – maksymalnie 3 osoby)

Do wykonanej pracy dołączyć trzeba w formie papierowej opis wykonanej pracy zawierający zdjęcia oraz informacje dotyczące wykorzystanych materiałów, sposobu wykonania pracy i własne refleksje związane z wykonanym zadaniem.

Termin oddania prac: 13 listopad 2018r.

Laureaci szkolnego etapu konkursu wezmą udział w finale konkursu w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Koordynator szkolnego etapu konkursu: Małgorzata Jeżakowska s.109

2018 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved