Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 47 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Katowicach. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo tutaj wszelkie niezbędne informacje dotyczące działalności placówki.Plan lekcji

Tutaj sprawdzisz plan lekcji...

Czytaj więcej...

Zajęcia pozalekcyjne

Chcesz wiedzieć więcej o naszych zajęciach pozalekcyjnych? Kliknij tutaj...

Czytaj więcej...

Zebrania i konsultacje

Terminy zebrań i konsultacji - zapraszamy!

Czytaj więcej...

Napisz do nas

Zapraszamy do kontaktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe.

Czytaj więcej...

Samorząd szkolny

Archiwum

 

PODSUMOWANIE DNIA SAMORZĄDNOŚCI 21 03 2018 roku
Nie ma to jak wspólne świętowanie pierwszego dnia wiosny. Tegoroczne wiosenne powitanki Zarząd Samorządu Uczniowskiego podporządkował wspólnej sprawie, jaką jest wypełnianie kolejnych zadań w ramach programu Szkoła z klasą 2.0.
Wszystko zapoczątkowało poranne spotkanie „młodych edukatorów”. Podczas tego spotkania uczniowie pełniący funkcję edukatorów otrzymali z rąk przewodniczącego Zarządu Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunów identyfikatory uprawniające do realizacji zajęć edukacyjnych w swoich klasach. Następnie wyruszyli oni do swoich klas i tam pod czujnym okiem fachowej kadry pedagogicznej próbowali zaangażować swoich kolegów do aktywności. Wszystkie ich działania zostały przeliczone na punkty, które zasilą konto każdej z klas. „Pierwsze koty za płoty”….jednak nie rozstajemy się      z „młodymi edukatorami”, gdyż chcemy, by  pojawiali się oni systematycznie na zajęciach w swoich klasach. Funkcję „młodych edukatorów” będą pełnić każdorazowo inni uczniowie.
Po zmaganiach edukacyjnych przyszła kolej na zadania dodatkowo punktowane, pojawiły się pomysły uczniów na przyszłoroczne zadania w ramach konkursu Klasa Roku. Pomysły te włączymy do przyszłorocznego planu pracy Zarządu Samorządu Uczniowskiego.
Zgodnie z hasłem „Bierzemy sprawy w swoje ręce!” uczniowie mieli okazję zagrać w grę Szkoła na czasie i zebrać na koncie swojej klasy dodatkowe punkty.
Humory wszystkim dopisywały..nie wiemy, czy sprawiły to promyki słońca, czy wspólna praca w Dniu Samorządności.
Tego dnia byliśmy zachwyceni strojami uczniów, pomysłowością ich wykonania i radością noszenia Dlatego z wielką radością nagrodziliśmy wszystkie klasy wręczając pamiątkowe dyplomy i klasowe pendrivy, które mamy nadzieję wykorzystywane zostaną podczas zajęć edukacyjnych w ciągu roku szkolnego. Nie zapomnieliśmy także o „młodych edukatorach”, bo przecież za dobrze wykonane zadanie należy się nagroda. Dla nich i dla wszystkich uczestników zaśpiewał chór klas trzecich pod kierownictwem p. Marka Krawców.
Na koniec chcemy podziękować całej społeczności uczniowskiej, rodzicom z rady rodziców, dyrekcji i nauczycielom za udział w naszym samorządowym performance, podczas którego zgodnie z naszym hasłem „chwyciliśmy się mocno za ręce” przekazując sobie wzajemnie naszą pozytywną energie. Niech ta energia zamieni pomysły w czyny, czego życzymy Wam i sobie.
Wiosennie pozdrowienia ślą:
Zarząd Samorządu Uczniowskiego
wraz z opiekunkami p.Magadaleną Gamzą i p.Anitą Wyderką.
PS Spójrzcie na relację widzianą okiem fotoreportera.

2018 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved