Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 47 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Katowicach. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo tutaj wszelkie niezbędne informacje dotyczące działalności placówki.Plan lekcji

Tutaj sprawdzisz plan lekcji...

Czytaj więcej...

Zajęcia pozalekcyjne

Chcesz wiedzieć więcej o naszych zajęciach pozalekcyjnych? Kliknij tutaj...

Czytaj więcej...

Zebrania i konsultacje

Terminy zebrań i konsultacji - zapraszamy!

Czytaj więcej...

Napisz do nas

Zapraszamy do kontaktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe.

Czytaj więcej...

Samorząd szkolny

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI pod hasłem: „Bierzemy sprawy w swoje ręce!”

sprawy w rece

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie w związku z tym, że nasza szkoła stara się zdobyć tytuł SZKOLA Z KLASĄ tegoroczny Dzień Samorządności jest podporządkowany temu celowi. Wszyscy pracujemy, by zdobyć to wyróżnienie.

Hasło naszej placówki w programie Szkoła z klasą 2.0 to: „Bierzemy sprawy w swoje ręce!”

Zatem do dzieła! Mamy nadzieję, że wiosenne słońce będzie początkiem pozytywnych zmian w naszej szkole.

Oto szczegółowy plan Dnia Samorządności:
Termin: 21 marca, (środa).
Materiały: teczka ze szczegółowymi instrukcjami, tabelami oceny dla każdej klasy. Za teczkę odpowiedzialny jest samorząd danej klasy.
Podsumowanie dnia: 4 godzina lekcyjna (duża sala gimnastyczna).
W tym dniu każda klasa pracuje zgodnie z planem lekcji i tabelą pracy w ramach Dnia Samorządności. Uczniowie danej klasy pracują pod kierunkiem nauczycieli, którzy mają tego dnia z nimi zajęcia. Na podsumowanie dnia uczniowie schodzą pod opieką nauczycieli.

Oto propozycje zadań punktowanych:

1.Strój
Uczniowie ustalają wspólnie z wychowawcą strój, który będzie wyróżniał ich klasę spośród innych.

2.Zajęcia „młodych edukatorów”
Klasa dokonuje wyboru 2 uczniów, którzy tego dnia będą pełnić funkcję „młodych edukatorów”. Edukatorzy otrzymają legitymację uprawniającą ich do przeprowadzenia zajęć w swojej klasie. Edukatorzy mają za zadanie przeprowadzić 1 godzinę zajęć edukacyjnych dla swojej klasy zgodnie z podanym przez danego nauczyciela tematem. Zajęcia będą przeprowadzone na godzinach ustalonych przez Zarząd Samorządu Uczniowskiego.
Edukatorzy przygotowują na piśmie plan zajęć, dopasowują do tematu pomoce lub dodatkowe karty pracy. Podczas zajęć edukatorzy powinni zaangażować całą klasę, mogą wprowadzić pracę w grupach, w parach, zabawy lub gry dydaktyczne. Edukatorzy będą oceniani przez nauczycieli za pomocą ustalonej przez Zarząd Samorządu Uczniowskiego punktacji. Nauczyciel będzie także oceniał zaangażowanie klasy na zajęciach.

3.Projekt dnia do KLASY ROKU 2018/2019
W tym zadaniu każda klasa przedstawia na piśmie projekt dnia, który będzie organizować w przyszłym roku szkolnym                    w ramach konkursu Klasa Roku 2018/2019. Zgodnie z hasłem (Bierzemy sprawy w swoje ręce!) chcemy, by również i Wasze pomysły mogły zostać zrealizowane w przyszłości. Projekt przedstawiacie uzupełniając tabelę, którą od nas otrzymacie. Pamiętajcie, że na projekcie się nie kończy, to Wy będziecie w przyszłym roku szkolnym odpowiedzialni za ten dzień w naszej szkole.

4.Gra SZKOŁA NA CZASIE
W tym zadaniu klasa dzieli się na 4 grupy. Każda grupa ma do dyspozycji: zasady gry, karty jednego wybranego wymiaru, czyli karty Przestrzeni, Relacji, Technologii lub Uczenia się, karty Wydarzeń oraz tabelę punktów zdobytych podczas gry.

PODSUMOWANIE DNIA:
*Zapraszamy wszystkich na 4 godzinę lekcyjną na dużą salę gimnastyczną,
*Zrobimy wspólną fotografię pod hasłem Bierzemy sprawy w swoje ręce! Mamy prośbę by wszyscy chwycili się za ręce i unieśli je w górę, a my w tym czasie zrobimy fotografię,
*Wręczymy pamiątkowe dyplomy i nagrody"

Wszystkim, którzy zaangażują się w ten dzień bardzo dziękujemy.

To będzie Wasz udział w kolejnym kroku przybliżającym naszą placówkę do zdobycia tytułu SZKOŁA Z KLASĄ.
Punkty zdobyte podczas Dnia Samorządności doliczamy do naszego konkursu Klasa Roku 2018.


ZARZĄD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ZSP3
wraz z opiekunkami SU p.Magdaleną Gamzą i p.Anitą Wyderką

2019 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved