Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 47 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Katowicach. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo tutaj wszelkie niezbędne informacje dotyczące działalności placówki.Plan lekcji

Tutaj sprawdzisz plan lekcji...

Czytaj więcej...

Zajęcia pozalekcyjne

Chcesz wiedzieć więcej o naszych zajęciach pozalekcyjnych? Kliknij tutaj...

Czytaj więcej...

Zebrania i konsultacje

Terminy zebrań i konsultacji - zapraszamy!

Czytaj więcej...

Napisz do nas

Zapraszamy do kontaktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe.

Czytaj więcej...

Samorząd szkolny

 

23 kwietnia 2018 ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKCH
 
23 kwietnia 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKCH.
Towarzyszył temu świętu szereg ciekawych wydarzeń, spotkań oraz konkursów.

W poniedziałek 23 kwietnia klasy I - III oraz grupy przedszkolaków spotkały się na wspólnym czytaniu bajek na sali gimnastycznej oraz na boisku szkolnym. Uczniowie mieli okazję wysłuchać bardzo ciekawych i zabawnych bajek przeczytanych przez specjalnie zaproszonych gości: PANIĄ DYREKTOR MAŁGORZATĘ PAPIERNIAK, PANIĄ WICEDYREKTOR BEATĘ KLIMEK, PANIA LOGOPEDĘ IWONĘ BIJAK ORAZ UCZNIÓW KLASA STARSZYCH BŁAŻEJA I KRZYSIA. Wszyscy doskonale się bawili, jako podsumowanie naszego czytania, przedstawione zostały plakaty baśniowe które wykonały klasy I, II oraz III.

Następnym  wydarzeniem, które odbyło się podczas obchodów Dnia Książki było spotkanie z panią Magdaleną Marczyńską, studentką ASP w Katowicach. Pani Magda opowiedziała i pokazała uczniom na przykładzie książki swojego autorstwa w jaki sposób tworzy się ilustracje do książek w specjalnie do tego przeznaczonym programie graficznym. Poprowadziła również warsztaty na których każdy miał okazje stworzyć ilustracje do wymyślonej książki. Klasy starsze miały specjalne warsztaty o komiksie. Uczniowie dowiedzieli się jakie są zasady tworzenia komiksu, a pod koniec zajęć każdy przerzucił na kartkę swój pomysł i powstała cała wystawa komiksów.

Obchody ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKCH zakończyliśmy spotkaniem autorskim z panem Waldemarem Cichoniem autorem książek o słynnym kocie CUKIERKU. Pan Waldemar już drugi raz gościł w naszej szkole. Opowiedział nam wiele kolejnych, bardzo zabawnych i śmiesznych historyjek z codziennego życia kota Cukierka. Po spotkaniu była okazja do otrzymania autografu naszego gościa oraz  specjalnej pieczątki.

Wyniki konkursu dla klas IV - VII "ZACZAROWANY ŚWIAT BAŚNI"

I MIEJSCE - OLIWIA SZEWCZYK - KLASA IV C
II MIEJSCE - JAKUB KĘDZIOR  - KLASA IV C
III MIEJSCE - KINGA TKOCZ - KLASA VI A
 
ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKCH przygotowały Anna Kahlert, Katarzyna Sojda.

2019 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved