Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 47 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Katowicach. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo tutaj wszelkie niezbędne informacje dotyczące działalności placówki.Plan lekcji

Tutaj sprawdzisz plan lekcji...

Czytaj więcej...

Zajęcia pozalekcyjne

Chcesz wiedzieć więcej o naszych zajęciach pozalekcyjnych? Kliknij tutaj...

Czytaj więcej...

Zebrania i konsultacje

Terminy zebrań i konsultacji - zapraszamy!

Czytaj więcej...

Napisz do nas

Zapraszamy do kontaktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe.

Czytaj więcej...

Z życia szkoły...

Samorząd szkolny

 

Na początku lutego w naszej szkole odbył się Tydzień Bezpieczeństwa. Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami straży miejskiej, podczas którego zapoznali się z zasadami bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas ferii.  Uczyli się jak reagować w sytuacji zagrożenia, co należy zrobić i jak współpracować ze służbami ratownictwa. Młodzi edukatorzy uczyli młodszych kolegów i koleżanki jak bezpiecznie spędzić ferie. Uczniowie klasy VIIIa poprzez rozwiązywanie zagadek, kalamburów, układanek literowych i puzzli przypominali zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu.
Dzień Bezpiecznego Internetu był pod hasłem Działajmy Razem jak co roku w naszej szkole jest ściśle powiązany z Tygodniem Bezpieczeństwa. Uczniowie cały Tydzień tworzyli plakaty dotyczące zasad bezpiecznego internetu, borykaliśmy się z problemem hejtu i szukaliśmy rozwiązań, aby go unikać. Zastanawialiśmy się jak współpracować w sieci oraz jak szanować się nawzajem. Dodatkowo odbył się konkurs Bezpieczny Uczeń dla wszystkich uczniów, gdzie oprócz pytań o bezpieczeństwo pojawiały się pytania dotyczące dbi. Dodatkowo poznawaliśmy strony przyjazne uczniom, a uczniowie klas młodszych rozwiązywali zadania z Sieciakami.
Odbyło się również wyjście uczniów klas I do Centrum Bezpieczeństwa w Dąbrowie Górniczej oraz spotkanie ze OSP Szopienice w sprawie bezpiecznych ferii. W każdy dzień towarzyszyła nam zagadka dnia.  Odbyły się również zajęcia profilaktyczne Czad i czujność. Obudź czujność.
Wszelkie działania zostały zgłoszone do Polskiego Centrum Programu "Safer Internet".

2019 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved