Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 47 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Katowicach. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo tutaj wszelkie niezbędne informacje dotyczące działalności placówki.Plan lekcji

Tutaj sprawdzisz plan lekcji...

Czytaj więcej...

Zajęcia pozalekcyjne

Chcesz wiedzieć więcej o naszych zajęciach pozalekcyjnych? Kliknij tutaj...

Czytaj więcej...

Zebrania i konsultacje

Terminy zebrań i konsultacji - zapraszamy!

Czytaj więcej...

Napisz do nas

Zapraszamy do kontaktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe.

Czytaj więcej...

Z życia szkoły...

Konkursy

Archiwum

 

Poniedziałek – 27 II 2017
Rozpoczął się w naszej szkole Tydzień Bezpieczeństwa. Zgodnie z zaplanowanym dniem dzieci zapoznawali się z zasadami bezpiecznego zachowywania się podczas różnych życiowych sytuacji. Na korytarzach szkoły zawieszone zostały etykietki z bezpiecznymi radami, z którymi uczniowie mogli się zapoznawać. Przy sekretariacie również zaprezentowana została kolorowa dekoracja z obrazami zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. W wielu klasach wychowawcy przeprowadzili pogadanki lub zajęcia na temat bezpieczeństwa. Popołudniu odbył się konkurs plastyczno – techniczny dla uczniów klas I – III i IV – VI, pt. „Torowisko to nie boisko”. Jedna wybrana przez jury praca zostanie wysłana na konkurs ogólnopolski. Na korytarzu przy stołówce zorganizowana jest wystawka prac uczniów naszej szkoły na wizerunek Sznupka oraz podsumowujące program edukacyjny dla klas III,
pt. Mądre rady Żarka – psa strażaka„ – NIE DLA CZADU.

Wtorek – 28 II 2017
Podczas dzisiejszego dnia uczniowie klas młodszych ze sporym zainteresowaniem przybyli oglądać bajki animowane o tematyce bezpieczeństwa. Odbyło się to podczas długiej przerwy śniadaniowej.  
Zgodnie z planem odbyły się również konkursy wiedzy dla uczniów klas I – III, a popołudniu dla klas IV – VI - ramach Tygodnia Bezpieczeństwa - pod hasłem „Bezpieczne dziecko- bezpieczny uczeń”. Uczniowie podzieleni byli na dwie grupy wiekowe, to znaczy klasy  I-III i klasy IV-VI. W klasach młodszych konkurowało ze sobą 5 drużyn mieszanych -   uczniowie  poprzez losowanie łączyli się z kolegą lub z koleżanką z sąsiedniej klasy.    I w tak dobranych drużynach uczniowie odpowiadali na 15 pytań z bardzo szerokiej dziedziny, jaką jest bezpieczeństwo w szkole, w domu oraz na ulicy. Zwycięzcami z klas młodszych zostały reprezentantki   klasy Ia – Małgosia Rzeźnik oraz IIId – Karolina Widera.  Drugie miejsce zajęły dziewczyny z klasy IIc – Wiktoria Niedziela oraz IIIa – Kamila Raszka. Trzecie miejsce wwywalczyli uczniowie z klasy IIa- Szymon Waszek  oraz Nicola Krupa z klasy IIb.
Z klas IV-VI konkurowało ze sobą osiem drużyn. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z klasy IVc – Maksymilian Delawski i Adam Hobot, drugie miejsce uczniowie z klasy Va – Zuzanna Daniluk i Kacper Bulski. Trzecie miejsce zajęli uczniowie z klasy Vb – Natalia Liwińska i Martyna Widera oraz uczniowie z klasy VI b – Oliwia Richter i Jacek Szymała.
Klasy, których przedstawiciele zajęli I miejsce wezmą udział w spotkaniu z ratownikiem medycznym w warsztatach z pierwszej pomocy. Wszytskim uczniom gratulujemy i zapraszamy na następną edycję konkrsu. Organizatorzy dziękują również za pomoc podczas konkursu Pani Ani Kahlert.
Na korytarzu przy dużej sali gimnastycznej zaprezentowana została wystawka prac z odbytego konkursu plastyczno – technicznego, pt. „Torowisko to nie boisko”.
Anna Piątek, Urszula Wysocka

Środa – 1 III 2017
Dzień Sznupka. W całej szkole uczniowie przyodziali barwy naszego psa policyjnego – Sznupka. Na koszulkach przypięli własnoręcznie pokolorowane logo z bohaterem.
Akcja współrealizowana ze Samorządem Uczniowskim spowodowała, iż na korytarzach szkoły było bardzo niebiesko. Przyznane zostały również punkty w konkursie na Klasę Roku.  


Czwartek – 2 III 2017
Dzisiejszego dnia każdy uczeń mógł poszerzyć wiedzę w zakresie bezpieczeństwa.
Reprezentanci klas Ia, IIId oraz IVc zwyciężyli w konkursie wiedzy, pt. „Bezpieczny Uczeń – Bezpieczne Dziecko” organizowanym we wtorek, stąd ich klasy i oni sami w nagrodę uczestniczyli w godzinnych warsztatach pierwszej pomocy prowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika medycznego p. Izabelę Żokowską. Nastąpił podział na dwie grupy. Każde dziecko mogło usłyszeć ważne informacje na temat ratowania życia, a następnie praktycznie ćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Później wraz z pozostałymi klasami I – III uczestniczyli w prelekcji pracowników PKP Intercity p. Aldoną Dąbrowską oraz p. Adrianem Śmigielskim na temat „Kultura i bezpieczeństwo na kolei”.

Podczas długiej przerwy śniadaniowej młodsi uczniowie chętnie słuchali opowiadań w zakresie bezpieczeństwa w szkolnej bibliotece. Opowiadania czytali starsi uczniowie.

Dla uczniów klas II odbył się testowy konkurs wiedzy, pt. „Bezpieczna droga do szkoły” (etap szkolny). Dwoje uczniów, którzy osiągną największą ilość punktów będzie reprezentowało naszą szkołę w konkursie miejskim.

Popołudniu nauczyciele naszej szkoły p. Anna Piontek oraz p. Urszula Wysocka przeprowadzili prelekcję dla rodziców na temat „Monitorowanie zagrożenia uzależnieniem od internetu i komputera w warunkach domowych, symptomy uzależnień”.

Piątek – 3 III 2017
Dzisiaj odbyło się podsumowanie Tygodnia Bezpieczeństwa. Uczniowie klas IIIa oraz VIa przygotowali ilustracje do przedstawianej bajki, pt. „Aban i zbuntowane rogatki”. Słuchowisko odczytała p. Urszula Wysocka przy wsparciu uczennic kl. IIIa (Weroniki Lizak, Julii Kowalczyk, Kamili Raszki oraz Oliwii Zatorskiej).

Później odbyła się krótka prelekcja st. post. Klaudii Płóciennik z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach na temat bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym.

Do pogadanki na temat bezpieczeństwa w kontaktach z agresywnymi psami dołączyli pracownicy Straży Kolei. Dzieci z dużym podekscytowaniem powitali pieska.

Na końcu pojawił się długi oczekiwany Sznupek. Wszyscy uczniowie zaśpiewali na jego powitanie „Piosenkę Sznupka”. Nasz bohater wręczył przedstawicielom wszystkich klas pamiątkowe Certyfikaty Bezpiecznej Klasy.

Po uroczystym zakończeniu spotkania kilkoro wybranych uczniów udało się z policjantami Komendy Miejskiej Policji
w Katowicach oraz nauczycielami p. Urszulą Wysocką
i p. Anną Piontek na najbliższy przejazd kolejowy celem udziału w akcji „Zapory Życia” realizowanego przez policję. Uczennice Zofia Jankowska, Maria Kowalczyk, Weronika Lizak oraz Kamila Raszka wręczali Medale Bezpiecznego Kierowcy zatrzymanym przez policję kierującym pojazdem, którzy prawidłowo zachowali się na przejeździe kolejowym. Cała akcja wzbudziła wśród mieszkańców Dąbrówki Małej wiele zaciekawienia i emocji.

Wspomnienia z tego wydarzenia opisano również na stronie Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Link do strony:

http://katowice.slaska.policja.gov.pl/k14/informacje/wiadomosci/196268,quotZapory-Zyciaquot-akcja-katowickich-policjantow.html
( link do pdf)

pdf

 

 

 

 

 


Tydzień Bezpieczeństwa dobiegł końca, lecz utrwalone zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach i miejscach niech na długo pozostanie w pamięci uczniów.

2018 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved