Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 47 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Katowicach. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo tutaj wszelkie niezbędne informacje dotyczące działalności placówki.Plan lekcji

Tutaj sprawdzisz plan lekcji...

Czytaj więcej...

Zajęcia pozalekcyjne

Chcesz wiedzieć więcej o naszych zajęciach pozalekcyjnych? Kliknij tutaj...

Czytaj więcej...

Zebrania i konsultacje

Terminy zebrań i konsultacji - zapraszamy!

Czytaj więcej...

Napisz do nas

Zapraszamy do kontaktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe.

Czytaj więcej...

Z życia szkoły...

Samorząd szkolny

Festyn „ Niepodległa”
Cały rok 2018 poświęcamy na przypomnienie i upamiętnienie radosnej dla wszystkich Polaków chwili – Odzyskania Niepodległości. Już od kilku miesięcy w naszej Szkole świętujemy to ważne wydarzenie. Jeszcze przed wakacjami gościliśmy u nas  Wystawę „Dla Niepodległej”. Wszyscy mogli oglądać jedną z czterech wystaw, jakie krążą po naszym kraju dla uświetnienia historycznych wydarzeń. Po wakacjach zaczęliśmy przygotowania do najważniejszych obchodów. Jednym z nich był festyn, zorganizowany w piątek 26 października 2018 roku. Kto odwiedził w to popołudnie naszą szkołę mógł miło spędzić czas w gronie osób związanych z tym miejscem. Byli nasi najmłodsi uczniowie, była młodzież. Odwiedzili nas rodzice i dziadkowie naszych uczniów, byli zaproszeni goście i oczywiście nauczyciele. Ci ostatni przygotowali dla naszych podopiecznych zabawy, układanki, puzzle i inne ciekawostki związane z historią naszego kraju. Wszystkie one przybliżały wielkie wydarzenia, wielkich Polaków oraz miejsca i daty z historią zawiązane. Popisowym numerem była stacje „Polonez”, gdzie pod okiem opiekunów można było szlifować kroki tego tańca. Śpiewaliśmy patriotyczne pieśni razem z akordeonowym duetem – Dziadkiem i Wnukiem. Zespół muzyczny naszej szkoły koncertował pod batutą pana Marka. Atrakcje prześcigały jedna drugą. Zaczęliśmy  poważnym akcentem  – sadzonka dębu, drzewa, które jest dla nas symbolem niepodległości, została zasadzona na trawniku przed szkołą. Przywiozła ją dla nas pani leśnik z Nadleśnictwa Katowice. Dąb otrzymał imię „Józef” na cześć naszego patrona oraz Józefa Piłsudskiego. Następnie na wesoło bawiliśmy się w rytmie zumby z panem trenerem, który zaprosił do tańca wszystkich zebranych. Po ćwiczeniach na sali, razem ze strażakami doskonaliliśmy swoje sprawności. Od czasu do czasu wabiły nas smaczne przekąski przygotowane przez rodziców, którzy upiekli ciasta, ugotowali pyszny żurek i częstowali nas „sznitom z tustym” i kiszonym ogórkiem. Mamom dopisywał humor i z wdziękiem nakładały pyszności. Nieodzownym punktem każdego festynu jest wata cukrowa. Nasi uczniowie mogli ją zdobyć za darmo wykonując zadania na stacjach. Kolejka do waty i popcornu była najdłuższa. W czasie, kiedy jedni kosztowali domowej roboty smakołyków, inni gubili kalorie podczas zawodów sportowych na wesoło. Rywalizacje wygrali oczywiście nasi Rodzice. Brawo! Na szkolnym podwórku swoje umiejętności zaprezentowali nam strażacy z drużyny młodzieżowej oraz drużyna z psami ratownikami. Dzisiaj, po festynie zostało już tylko wspomnienie. Wspomnienie żywe, za sprawą zasadzonego Dębu, prac plastycznych zdobiących nasze korytarze, pamiątkowych zdjęć, do których będziemy wracać. Przed nami najważniejszy dzień – Dzień Odzyskania Niepodległości – 11 Listopada. To Święto, chociaż przypada w niedzielę, my obchodzić będziemy już w piątek. Bijemy wtedy rekord w śpiewaniu czterech zwrotek Hymnu Państwowego.

Dołączmy do świętowania w gronie swoich bliskich. Niech ta rocznica będzie  - jak zakopana pod dębem kapsuła czasu – pełna marzeń, kolorowych obrazków i radości dzieci, które mogą mieszkać w wolnym kraju.

W imieniu organizatorów opracowała: Asia Konieczna, fotoreporter: Ania Kahlert


Festyn plakat niepodlegla01

 

 

2019 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved