Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 47 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Katowicach. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo tutaj wszelkie niezbędne informacje dotyczące działalności placówki.Plan lekcji

Tutaj sprawdzisz plan lekcji...

Czytaj więcej...

Zajęcia pozalekcyjne

Chcesz wiedzieć więcej o naszych zajęciach pozalekcyjnych? Kliknij tutaj...

Czytaj więcej...

Zebrania i konsultacje

Terminy zebrań i konsultacji - zapraszamy!

Czytaj więcej...

Napisz do nas

Zapraszamy do kontaktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe.

Czytaj więcej...

Konkursy

Archiwum

 

8 Listopada 2017 roku w SP 51 odbyły się zawody eliminacyjne z mini piłki nożnej. Nasza reprezentacja w składzie: Dawid Machulec, Denis Tomasik, Kacper Popiel, Kuba Michalczyk, Aleksander Kubiński, Paweł Piwczyk, Rafał Jamrozik, Błażej Tomecki, Łukasz Długajczyk, zajęli ostatecznie 4 miejsce, nie awansując do dalszych rozgrywek o Mistrzostwo Katowic. Opiekunem chłopców był Krzysztof Skurzok.

 


W dniu 31 października  w naszej szkole ZSP nr 3 odbyły się zawody sportowe z mini piłki ręcznej chłopców. Wygraliśmy ze szkołami: SP 53 i SP Kuznica, zajmując pierwsze miejsce w grupie i awansowaliśmy do półfinałów o Mistrzostwo Katowic. Szkołę reprezentowali: Denis Tomasik, Kacper Popiel, Dawid Machulec, Kacper Bulski, Ksawery Dyga, Błażej Tomecki, Bartosz Rydel, Adam Hobot, Kuba Michalczyk, Krzysztof Kahlert, Aleksander Kubiński.
Chłopców przygotował: Krzysztof Skurzok
WIELKIE GRATULACJE

 

16 listopada 2017 roku, w naszej szkole ZSP nr 3, dla klas III odbył się Event lekkoatletyczny w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Śląskiego Związku Lekkiej Atletyki „Lekkoatletyka dla każdego”. Celem spotkania była popularyzacja lekkiej atletyki  jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży. Pokazanie lekkiej atletyki jako sportu atrakcyjnego, niosącego wiele radości oraz dającego satysfakcję z aktywności fizycznej, rywalizacji z rówieśnikami i zdobywania nowych umiejętności.
Spotkanie poprowadzili: trener lekkiej atletyki MKS MOS Katowice Adam Dubiel, oraz nauczyciel wf-u Krzysztof Skurzok. Pomocą służyli uczniowie z klasy 6 b:, Hanna Adamczyk, Natalia Liwińska, Paweł Piwczyk, Kacper Popiel, Martyna Widera. Uczniowie bawili się z dziećmi, prowadzili rozgrzewkę, pomagali w organizacji lekkoatletycznego toru sprawnościowego.
Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo w programie.

 

 

8 maja 2017 roku zarówno drużyna dziewczyn jak i chłopców wystąpiła w finałowych zawodach z piłki ręcznej o Mistrzostwo Katowic szkół podstawowych.
Sam udział w finałach jest wielkim osiągnięciem.
Drużyna dziewczyn: Natalia Liwińska, Hanna Adamczyk, Wiktoria Kurek, Agata Korbik, Maja Brzezińska, Magdalena Cyndel, Paulina Działa, Nikola Długajczyk, Magdalena Lizak, Martyna Widera, Vanessa Ablamowicz, Bianka Pasoń, Emilia Mateja, Wiktoria Wencel zajęła 3 miejsce i brązowy medal.
Chłopcy: Paweł Piwczyk, Radosław Jamrozik, Denis Tomasik, Dominik Wojarski, Dawid Skórek, Tobiasz Imiołczyk, Amadeusz Paks, Szymon Mucha, Jakub Wawrzosek, Piotr Dyja, Jacek Szymała, Olaf Adamczyk musieli zadowolić się 4 miejscem wśród wszystkich katowickich szkół podstawowych.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Nauczycielami przygotowującymi drużyny byli: p. Renata Majewska i p. Krzysztof Skurzok

 

 

W dniu 18 maja 2017 roku uczniowie naszej szkoły ZSP nr 3, wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych o Mistrzostwo Wełnowca, organizowanych przez Gimnazjum nr 9 w Katowicach. Najważniejszym celem było rozpropagowanie Lekkiej Atletyki wśród młodzieży oraz wyłonienie indywidualnych mistrzów w poszczególnych konkurencjach. Po podliczeniu wszystkich punktów okazaliśmy się najlepszą szkołą w końcowej klasyfikacji wśród szkół biorących udział w zawodach. Naszych zawodników i zawodniczki przygotowali nasi niezawodni nauczyciele wychowania fizycznego. Gratulacje.
Oto wyniki:

pdf

Opracował: Krzysztof Skurzok

2018 Copyright ZSP3 Katowice Rights Reserved