Z lego nam po drodze

7 listopada nasze przedszkole odwiedziły panie Anna Marek i Klaudia Szczygieł ze Straży Miejskiej w Katowicach. Spotkały się z dziećmi z grup Motylki i Biedronki w ramach projektu „Z lego nam po drodze”. W sali Motylków powstało miasteczko z kloców lego. Panie strażniczki przypomniały dzieciom jak wygląda umundurowanie Straży Miejskiej oraz na czym polega praca strażników miejskich. Zwróciły uwagę na podstawowe zasady bezpieczeństwa, które dzieci utrwalały sobie wcielając się w role mamy i dziecka, pokonujących drogę z jednego końca miasteczka do placu zabaw. Motylki i Biedronki utrwaliły sobie m.in.: zasady przechodzenia przez jezdnię, zagrożenia czyhające na drodze, jak zachować się w kontaktach z nieznanymi osobami, zwierzętami i roślinami. Czas na zabawie i nauce mijał bardzo szybko. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski z Rysiem – maskotką Straży Miejskiej w Katowicach oraz numerem telefonu .