Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego "Pod Skałką"

Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego "Pod Skałką"

W poniedziałek 18 czerwca dzieci z wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Agrogospodarstwa "Pod Skałką" w Przybynowie. Na miejscu dzieci powitali godpodarze  i zaprosili na słodki poczęstunek w postaci pączków i ciasteczek. Następnie każda z grup pod okiem wyznaczonego opiekuna zwiedzała gospodarstwo. Dzieci obserwowały zwierzęta w mini zoo, mogły nakarmić niektóre z nich chlebem. Podczas warsztatów miały okazję spróbować dojenia sztucznej krowy Matyldy i ubijania masła w maselnicy, skosztować świeżego mleka, oraz chleba z ubitym przez siebie masłem, oraz serem lub dżemem. Dzieci zwiedziły także wnętrze Jurajskiego Skansenu czyli wiejskiego domu z przełomu XIX i XX wieku, dowiedziały się jak dawniej ludzie żyli na wsi i jakich sprzetów używali. Była też chwila na szaleństwa w strefie zabawy. Dużą atrakcją okazała się również przejażdżka Jurajskim Expresem po okolicy gospodarstwa. To był pełen emocji dzień, dzieci zmęczone ale zadowolone wróciły do przedszkola, gdzie już czekali na nie stęsknieni rodzice.