Warsztaty w Pałacu Młodzieży - Biedronki, wrzesień - październik

25 września oraz 17 października grupa Biedronek pojechała do Pałacu Młodzieży w Katowicach. W tych dniach dzieci uczestniczyły w zajęciach pt. "Szkiełka i grafiki" oraz "Ceramika i rękodzieło". Podczas pierwszej wizyty w Pałacu biedronki miały okazję zapoznać się z działaniem prasy drukarskiej i wykonać techniką odbicia pracę o tematyce morskiej. W tym dniu dzieci także poznały techniki plastyczne, w których wykorzystuje się szkło np. witraż. Na zajęciach ze szkła miały możliwość namalować na szkle własny podwodny świat.
Na kolejnych spotkaniach z ceramiki dzieci wykonały aniołki z gliny, a także na zajęciach z rękodzieła zmierzyły się z quillingiem. Efektem finalnym były własnoręcznie wykonane motyle.

Opracowała Justyna Durczok