Tydzień tolerancji

W tym tygodniu obchodziliśmy wspólnie z kolegami i koleżankami ze szkoły Tydzień Tolerancji. Dowiedzieliśmy się co to jest tolerancja i dlaczego jest tak bardzo ważna w życiu każdego człowieka. Dzieci z grup Biedronki, Motylki i Jeżyki aktywnie właczyły się w obchody tego święta. Ozdobiły duże litery, które stały się częścią wspólnej dekoracji umieszczonej w korytarzu szkoły. Uczestniczyły również w zajęciach, podczas których poznały bajkę o niepełnosprawnym słoniku Bartusiu i jego przygodach w przedszkolu;  rozmawiały o równości i tolerancji;  szukały słów, które kojarzyły im się własnie z tolerancją.  Słowa te zapisały wokół postaci pokolorowanych przez siebie słoników. Praca w zespołach dała dzieciom wiele radości i satysfakcji z wspólnie osiagniętego celu. Podsmowaniem Tygodnia Tolerancji było piątkowe spotkanie klas młodszych i przedszkolaków z Biedronek, Motyli i Jeżyków z paniami Basią Stawiarz i Kasią Żegleń, które przygotowały prezentację z działań uczniów i przedszkolaków podjętych w ramach mijającego tygodnia. Na zakończenie spotkania wszyscy podziwiali występ zespołu Iskierki przygotowany specjalnie na tę okazję.

Pamiętajmy! Bądźmy tolerancyjni!