Projekt edukacyjny "Uczymy dzieci kodować" w Biedronkach

Przygoda z programowaniem i kodowaniem u biedronek zagościła na dobre. Na początku na specjalnej macie, która wygląda jak tak do gry w statki dzieci układały przeróżne wzory i obrazy. Każdy kartonik ma na niej swoje miejsce, które jest odpowiednio zakodowane, za pomocą koordynatów. Trzeba dobrze pomyśleć, by znaleźć odpowiednie miejsce, wydawać by się mogło, że jest to bardzo trudne. Po kilku próbach okazuje się, że nie, wręcz przeciwnie, to świetna zabawa. Z tygodnia na tydzień idzie coraz lepiej i szybciej a nowe wzory powstają w mig. Ale kodowanie to nie tylko mata i kolorowe karteczki. Dziś dołączyły kubeczki. Dzięki nim przedszkolaki mają możliwość sprawdzić swój zmysł konstrukcyjny, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów. Z wielkim zaangażowaniem i radością przedszkolaki wykonywały kolejne zadania, budowały kolejne wieże zgodnie z instrukcjami. Układanie kubeczków było dla biedronek fantastyczną zabawą, która tak naprawdę wiele ich nauczyła.

Opracowała Justyna Durczok