Konkurs wiedzy "Bezpieczny przedszkolak" 2018

We wtorek 24 kwietnia, o godzinie 9.30, w sali zabaw odbył się międzyprzedszkolny konkurs wiedzy dla 6latków pod hasłem „Bezpieczny Przedszkolak” zorganizowany i poprowadzony przez panią Basię i panią Kasię.
W konkursie wzięły udział drużyny z Miejskich Przedszkoli nr 50, 57, 60 i 63 Katowicach. Zmagania drużyn oceniało jury w skład którego weszli Pani Dyrektor Beata Klimek, sierżant Patryk Surmacz z Komendy Policji w Katowicach, dwaj przedstawiciele Straży Miejskiej w  Katowicach oraz Pani Małgosia z Miejskiego Przedszkola nr 57.
Drużyny rozwiązywały zagadki słowne i słuchowe związane z ruchem drogowym, klasyfikowały i rozpoznawały znaki drogowe, wykazywały się znajomością numerów telefonów do służb pomocniczych, oceną prawidłowości zachowań a także przewidywania zagrożeń wynikających z niewłaściwych zachowań w domu i poza nim . Dzieci radziły sobie bardzo dobrze z zadaniami, zdobywając sporą ilość słodkich punktów – cukierków.
Po zakończeniu rywalizacji i podliczeniu punktów przez jury okazało się, że różnice punktowe miedzy drużynami były minimalne, a to wskazuje na bardzo dobry poziom wiadomości i umiejętności dzieci.  Potrzebna była dogrywka o I miejsce, którą ostatecznie wygrała drużyna z  Miejskiego  Przedszkola nr 57. Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczestnikom wiedzy na temat bezpieczeństwa i ogłosiła wyniki:
I miejsce    –  Adam i Weronika z Miejskiego Przedszkola nr 57
II miejsce    –  Borys i  Paulina z  Miejskiego Przedszkola nr 60
III  miejsce  – Olaf i Kinga  z  Miejskiego Przedszkola nr 50.
IV miejsce   – Maja i Martyna z Miejskiego Przedszkola nr 63
Po ogłoszeniu wyników, wręczeniu nagród i dyplomów oraz przyjęciu gratulacji od członków jury laureaci ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.
Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i jeszcze raz gratulujemy!

Opracowała  Barbara Sychla