Dzień Ziemi 2018

Dzień Ziemi 2018

W piątek 20.04.18r. wszystkie przedszkolaki spotkały się w sali zabaw aby wspólnie świętować "Dzień Ziemi". Tego dnia dzieci założyły ubrania w kolorze zielonym. Na początku pani Kornelia poprosiła Cypriana z Biedronek aby głośno odczytał napis "DZIEŃ ZIEMI" przekazując w ten sposób jaki jest cel spotkania. W świetny humor wprowadził nas "ekologiczny" pokaz mody, w którym wystąpili przedstawiciele wszystkich grup. Następnie obejrzeliśmy bajkę pt: "Ekologiczny dom", ukazujący w jaki sposób na co dzień, w naszych domach możemy np.: oszczędzać wodę, energię elektryczną oraz w jaki sposób segregować śmieci. W dalszej części pani Kornelia przeczytała dzieciom list od "Przyrody", wprowadzając w ten sposób dzieci w kolejne zadanie, którym był quiz wiedzy ekologicznej. Wszyscy uczestnicy bezbłędnie odpowiedzieli nawet na najtrudniejsze pytania, za co nagrodzeni zostali licznymi brawami. Kolejnym zadaniem było segregowanie śmieci i wrzucanie  ich do odpowiednich pojemników, wykorzystując zdobytą wiedzę w praktycznym działaniu. Mieliśmy również okazję obejrzeć film pokazujący i wyjaśniający co się dzieje z posegregowanymi odpadami po wrzuceniu ich do pojemników. Na zakończenie z wielką powagą dzieci złożyły przysięgę "przyjaciela przyrody" i zatańczyły w kole do piosenki "Ziemia to wyspa zielona". W nagrodę za prezentowaną wiedzę i aktywny udział wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz odznaki.

Opracowała Kornelia Klimek-Samsel