Dzień Przedszkolaka 2018

20 września obchodziliśmy  w naszym przedszkolu Dzień  Przedszkolaka. Z tej okazji zostały  przygotowane gry i zabawy ruchowe, które  dzięki  pięknej  i słonecznej  pogodzie odbyły się na boisku szkolnym. Tego dnia dzieci ubrały  się w stosowne kolory, które  podkreśliły  przynależność  do grup wiekowych. Grupa Biedronki pięknie  prezentowała się w czerwonych strojach, niebiesko było w grupie Motylków,  a różne  odcienie zieleni było można zobaczyć w grupie Żabek. Grupa Jeżyków przybyła do przedszkola w pomarańczowych  strojach, natomiast bardzo słonecznie zrobiło się w grupie Pszczółek, ponieważ dominował  kolor żółty. O godzinie 10.00 w doskonałych humorach  wszyscy zebrali się na boisku. Uroczystość uświetniła  pani Dyrektor, która powitała dzieci i życzyła  im miłego i wesołego Dnia Przedszkolaka. Po krótkim wprowadzeniu przez panią  Monikę i wyjaśnieniu  dzieciom celu spotkania przedszkolaki ze wszystkich grup odśpiewały piosenkę Jestem małym przedszkolakiem, a następnie zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Dzieci w przygotowanych kącika tematycznych mogły m.in. rzucać piłeczka do kosza, skakać przez hula-hop, uczestniczyć w zabawach z chustą  animacyjną, rysować kredą, a także łapać i puszczać bańki mydlane.  W kąciku malowania twarzy dzięki pani Kornelce i wychowawcom na twarzach dzieci pojawiły się piękne,  kolorowe motyle, kwiatki, serduszka i inne ozdoby. Zmęczone dzieci mogły odpocząć i pobawić się na mocach klockami. Po zabawach pani Monika zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnych zabaw muzyczno-ruchowych. Radość i śmiech świadczyły  o wspaniałej  zabawie. Dzieci otrzymały  pamiątkowe odznaki i upominki. Następnie  zmęczone, ale szczęśliwe przedszkolaki udały się do przedszkola na pyszny obiadek. Dzień Przedszkolaka dostarczył dzieciom wiele miłych wrażeń, które napewno długo zagoszczą  w ich wspomnieniach.

Opracowała Monika Cierpka