Dzień Niepodległości

W dniu 10.11.2017 świętowaliśmy Dzień Niepodległości w naszym przedszkolu od samego rana. Dzieci z grupy "Pszczółek" okazujac   pamięć i szacunek dla  ludzi  walczących za Polskę zapaliły znicze na  wojennym grobie zbiorowym mieszkańców Dąbrówki Małej, poległych w czasie powstań śląskich i walk w czasie II wojny światowej, znajdujący się na cmentarzu parafialnym.Pozostałe grupy wraz z wychowawcami wybrały się do parku pod Pomnik Zasłużonych Mieszkańców Dąbrówki Małej, by tam uczcić pamięć poległych powstańców składając zapalone znicze. Przedstawiciele grup Jeżyki i Biedronki wspólnie pełnili honorową wartę przy pomniku, podczas gdy pozostałe dzieci odśpiewały hymn Polski. Po powrocie do przedszkola dzieci z Biedronek i Jeżyków udały się do szkoły na uroczystą akademię z okazji Dnia Niepodległości. Podczas akademii poznały ważne fakty z historii Polski oraz wysłuchały pieśni patriotycznych w wykonaniu swoich starszych kolegów i koleżanek ze szkoły.