Dzień Kota w Motylkach

W lutym Motylki  obchodziły  „Święto kota”.  W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie maski, dorysowując sobie wąsy, przebierając się za swoich ulubieńców

Następnie dzieci wysłuchały bajki o "Kocie w butach" a później uczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów.

Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych, recytowanie wierszy i śpiewanie kocich piosenek.

Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów domowych i dziich w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Mimo, iż na przestrzeni lat spotykały je różne losy, dziś są coraz bliższe ludziom.

Opracowała Katarzyna Staszewska