Biedronki w Muzeum Śląskim

W środę 13 grudnia grupa Biedronek wraz z Paniami wybrała się na wycieczkę do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Zanim dzieci weszły do budynku miały okazję obejrzeć wielkie zdjęcia z czasów,  kiedy na miejscu muzeum stała jeszcze kopalnia Katowice oraz z czasów kiedy muzeum powstawało. Budynek zrobił na dzieciach ogromne wrażenie,  dużo emocji wywołało rownież przejście przez bramki. Tuż za nimi powitała dzieci Pani Monika, która oprowadziła je po zakątkach muzeum związanych z legendami i wierzeniami śląskimi. Dzieci ogladając obrazy twórców amatorów wysłuchały legend o Skarbniku, Utopku i świętej Barbarze. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały kartki i kredki a ich zadaniem było narysowanie wybranej postaci z wierzeń i legend sląskich. To było bardzo ciekawe spotkanie i dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń. Obrazki narysowane w muzeum zostały wywieszone na tablicy, w przedszkolnej szatni.