Dzień małego sportowca

Menu

Logowanie

Dzień małego sportowca

 

„Dzień Małego Sportowca – pod takim hasłem 23.06.br. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Sportu dla najmłodszych. Tego dnia do przedszkola  dzieci z grup "Żabki"oraz "Psczółki" przyszły w koszulkach żółtych oraz zielonych. Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, ale też integrowanie się grup przedszkolnych, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Każdy przedszkolak bardzo przejęty brał udział w przygotowanych konkurencjach tj.: bieg zespołowy z przeplataniem szarfy, rzut woreczkami do celu, slalom z woreczkiem „na tacy”, piłka górą, bieg z przeszkodami, przejście po linie leżącej na trawie, strzały na bramkę i rzuty do kosza. Każde prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło w dzieciach ogromną radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania. Największym jednak przeżyciem  malującym się na wszystkich buziach i budzącym dumę w małych serduszkach było otrzymanie pamiątkowych odznak i dyplomów dla grup.

Opracowała Katarzyna Staszewska