Menu

Logowanie

Dzień Dziecka w ZOO

 

1.06, na zaproszenie Pani Oli, wszystkie dzieci zebrały się w sali zabawy, aby uczestniczyć w uroczystości z okazji Dnia Dziecka. Tym razem wszystkie zabawy związane były z bardziej lub mniej egzotycznymi zwierzętami przebywającymi w zoo. Na początku spotkania wszyscy zatańczyli do znanej piosenki "Idziemy do zoo", śpiewając o małpach, papugach, słoniach i hienach. Następnie wysłuchali wiersza Jana Brzechwy poznając nazwy zwierząt, które Matołek spotkał w zoo. A następnie wybrali się na przechadzkę po przedszkolu według pozostawionej przez Panią Olę instrukcji. Każda grupa miała się wykonania 5 zadań, które zorganizowane były w grupowych salach. W sali Żabek urzedowały papugi, które zapraszały dzieci do zabawy w "głuchy telefon". W Pszczółkach był groźny krokodyl, którego trzeba było wystraszyć rzucając w niego piłeczkami. W sali Jeżyków małpy zapraszały do wspólnego szaleństwa na torze przeszkód. U Motylkow zadomowiły się słonie, które podzieliły się z dziećmi swoimi skarbami, aby mogły rozpoznawać je za pomocą zmysłu dotyku. W Biedronkach zagościły śmiejace się hieny, które starały się rozśmieszyć także dzieci. Za każde dobrze wykonanie zadanie grupa otrzymywała żeton. Okazało się, że wszyscy pięknie zadania wykonali i zdobyli dużo żetonów. Dlatego przy świętowaniu tak ważnej dla dzieci uroczystości nie mogło zabraknąć życzeń od wszystkich Pań i prezentów przygotowanych przez Radę Rodziców naszego przedszkola. 

Opracowała Aleksandra Cach

 

 

1.06, na zaproszenie Pani Oli, wszystkie dzieci zebrały się w sali zabawy, aby uczestniczyć w uroczystości z okazji Dnia Dziecka. Tym razem wszystkie zabawy związane były z bardziej lub mniej egzotycznymi zwierzętami przebywającymi w zoo. Na początku spotkania wszyscy zatańczyli do znanej piosenki "Idziemy do zoo", śpiewając o małpach, papugach, słoniach i hienach. Następnie wysłuchali wiersza Jana Brzechwy poznając nazwy zwierząt, które Matołek spotkał w zoo. A następnie wybrali się na przechadzkę po przedszkolu według pozostawionej przez Panią Olę instrukcji. Każda grupa miała się wykonania 5 zadań, które zorganizowane były w grupowych salach. W sali Żabek urzedowały papugi, które zapraszały dzieci do zabawy w "głuchy telefon". W Pszczółkach był groźny krokodyl, którego trzeba było wystraszyć rzucając w niego piłeczkami. W sali Jeżyków małpy zapraszały do wspólnego szaleństwa na torze przeszkód. U Motylkow zadomowiły się słonie, które podzieliły się z dziećmi swoimi skarbami, aby mogły rozpoznawać je za pomocą zmysłu dotyku. W Biedronkach zagościły śmiejace się hieny, które starały się rozśmieszyć także dzieci. Za każde dobrze wykonanie zadanie grupa otrzymywała żeton. Okazało się, że wszyscy pięknie zadania wykonali i zdobyli dużo żetonów. Dlatego przy świętowaniu tak ważnej dla dzieci uroczystości nie mogło zabraknąć życzeń od wszystkich Pań i prezentów przygotowanych przez Radę Rodziców naszego przedszkola.