Aktualności

Wycieczka do OSP w Dąbrówce Małej

 

W dniu 26.05.2017 dzieci z grup Jeżyki, Motylki i Biedronki, natomiast Żabki i Pszczółki 31.05.2017, uczestniczyły w wycieczce do Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Małej. Po przybyciu na miejsce dzieci zostały ciepło powitane przez strażaków. Podczas pogadanki ze strażakami  dzieci przypomniały sobie w jakich sytuacjach należy zwracać się o pomoc do straży pożarnej oraz utrwaliły numer alarmowe. Strażacy bardzo chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez dzieci.  Największą atrakcją było oglądanie wozów strażackich z zewnątrz i od wewnątrz,  ich wyposażenia a także  niezbędnego sprzętu ratującego życie. Każde dziecko mogło "ugasić pożar" prawdziwym wężem strażackim a także go rozwinąć i zwinąć. Na zakończenie wizyty, dzieci podziękowały strażakom za ich trudną i oddaną służbę i złożyły na ich ręce pamiątkowy medal a strażacy obdarowali każdego przedszkolaka książeczką o tym jak unikać pożaru i niebezpiecznych sytuacji.

Opracowała Iwona Nowak