Aktualności

Konkurs wiedzy "Bezpieczny Przedszkolak"

 

W czwartek 25 maja, o godzinie 9.30, w sali zabaw odbył się międzyprzedszkolny konkurs wiedzy dla 5 – 6 latków pod hasłem „Bezpieczny Przedszkolak” zorganizowany i poprowadzony przez panią Basię.
W konkursie wzięły udział drużyny z Miejskich Przedszkoli nr 33,39,58 i 93 w Katowicach. Zmagania drużyn oceniało jury w skład którego weszli Pani Dyrektor Beata Klimek, Pani Katarzyna Cioch nauczycielka naszego przedszkola oraz Pani Małgorzata Opas z Miejskiego Przedszkola nr 33.
Drużyny rozwiązywały zagadki słowne i słuchowe związane z ruchem drogowym, klasyfikowały i rozpoznawały znaki drogowe, wykazywały się znajomością numerów telefonów do służb pomocniczych, oceną prawidłowości zachowań a także przewidywania zagrożeń wynikających z niewłaściwych zachowań w domu i poza nim. Dzieci radziły sobie bardzo dobrze z zadaniami, zdobywając sporą ilość słodkich punktów – cukierków.
Po zakończeniu rywalizacji i podliczeniu punktów przez jury okazało się, że różnice punktowe miedzy drużynami były minimalne, a to wskazuje na bardzo dobry poziom wiadomości i umiejętności dzieci. Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczestnikom wiedzy na temat bezpieczeństwa i ogłosiła wyniki:
I miejsce – Adam i Mateusz z Miejskiego Przedszkola nr 39
– Bartosz i Daniel z Miejskiego Przedszkola nr 58 w ZSP 3
II miejsce – Radosław i Szymon z Miejskiego Przedszkola nr 93
III miejsce – Filip i Filip z Miejskiego Przedszkola nr 33.
Po ogłoszeniu wyników, wręczeniu nagród i dyplomów oraz przyjęciu gratulacji od członków jury laureaci ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.
Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i jeszcze raz gratulujemy!

Opracowała Barbara Sychla