Menu

Logowanie

Wizyta "Jeżyków" w Bibliotece Miejskiej - maj

 

24.05, w środę, "Jeżyki" udały się na cykliczne zajęcia literacko - plastyczne do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach. Tym razem zajęcia poprowadziła pani Asia, która zabrała przedszkolaki w "podróż" po Europie. Dzieci "przemieszczały" się po całej Europie różnymi środkami transportu - samolotem, statkiem, samochodem, rowerem. Ogromne wrażenie zrobiła na dzieciach mapa Europy - Jeżyki nie miały trudności z odnajdywaniem wymienianych przez Panią Asię państw. Przedszkolaki z przyjemnością udały się również pomiędzy regały z książkami, by odszukać owady. Podczas spotkania Jeżyki usłyszały też wierszyki charakteryzujące znane europejskie miasta, po czym udały się w niezwykłą podróż z Lwem do Paryża - podziwiając przepiękne ilustracje w teatrzyku Kamishibai. Na koniec spotkania każdy przedszkolak narysował państwo, do którego chciałby się udać w przyszłości.

Opracowała Katarzyna Cioch