Aktualności

Spotkanie z Panią Policjantką i Sznupkiem

 

11.05 "Motylki", "Biedronki" i "Jeżyki" miały przyjemność wziąć udział w spotkaniu z Panią Policjantką. Pani Agnieszka przybliżyła przedszkolakom pracę policjanta poprzez przeczytanie opowiadania "Mam przyjaciela policjanta". Wraz z bohaterami książki Mariolką i Tomkiem, dzieci "odwiedziły" komisariat, dowiedziały się na czym polega praca policjanta na miejscu wypadku drogowego, włamania oraz kontroli drogowej. Następnie przedszkolaki miały możliwość zobaczyć z bliska kajdanki, pałkę, odznakę policyjną oraz służbową legitymacjęa kilkoro dzieci przymierzyło prawdziwy policyjny strój! Przedszkolaki odwiedził również Sznupek, który zaprosił dzieci do wspólnego tańca w rytm "sznupkowej piosenki". Na zakończenie spotkania dzieci udały się do radiowozu policyjnego, by móc zobaczyć go "od środka".

Opracowała Katarzyna Cioch