Dzień Przedszkolaka

W środę 20.09.2017r. odbył się w naszym przedszkolu „Dzień Przedszkolaka”. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola przebrane w stroje swoich ulubionych bohaterów z bajek lub przyniosły element stroju bajkowego (np. kapelusz czarownicy, różdżkę, koronę itp.).
Zebraliśmy się wszyscy na małej sali gimnastycznej. Uroczyście przywitała wszystkich miłośników bajek pani dyrektor Beata Klimek. Następnie przy dźwiękach piosenki „Jedzie pociąg z daleka” wybraliśmy się wspólnie z Babą-Jagą do zaczarowanej krainy baśni. Bawiliśmy się przy piosenkach „Kaczuszki”, „Głowa, ramiona...”, „Boogie-woogie”, „Dwóm tańczyć się zachciało”.
Potem Baba-Jaga zaprosiła wszystkie dzieci do udekorowania Jej domu kolorowymi serduszkami.
Dzieci z ogromnym entuzjazmem wywiązały się z powierzonego Im zadania.
Po chwili oddechu przystąpiliśmy do konkurencji zabawowych: „Taniec z balonem w parach”, „Gorące krzesełka”, „Gąsienica”. Na zakończenie Baba -Jaga poprosiła przedszkolaki, aby w salach ozdobiły wycięte balony w kolorach grupowych kolorowymi wycinankami. Pożegnaliśmy się przy dźwiękach muzyki „Mucha w mucholocie”.
Baba-Jaga rozdała dzieciom kolorowanki z bajkowymi postaciami, balony oraz „lizaki”.
Ach co to był za bal!!!

Opracowała Katarzyna Staszewska

View the embedded image gallery online at: